Naga MarketsBroker easyMarkets rozsyła w ostatnich dniach wśród swoich klientów informację o zaprzestaniu działalności polskiego oddziału zarejestrowanego jako Easy Forex Trading Sp. Z o.o., który zostanie zawieszony z dniem 30 czerwca 2018 roku.

Jednocześnie od 31 maja 2018 (od czwartku) zlecenia składane przez klientów będą realizowane przez główną siedzibę firmy zlokalizowaną na Cyprze. Osoby posiadające swoje rachunki u brokera nie mają jednak powodów do obaw. Transfer kont odbędzie się automatycznie, a warunki handlowe nie ulegną zmianie.

„Prosimy o kontakt jeżeli posiadasz jakiekolwiek pytania lub szukasz dokładniejszych wyjaśnień. Dziękujemy za zaufanie, którym obdarzasz easyMarkets i liczymy, że nadal będziemy mogli świadczyć Ci usługi na rynkach finansowych” – informuje w mailu skierowanym do klientów broker działający w detalicznej branży FX/CFD.

Czym spowodowana jest decyzja? Broker nie udostępnia tej informacji, można jednak spekulować, że chodzi o zacieśniające się środowisko regulacyjne w polskiej branży. Dźwignia finansowa dla początkujących inwestorów ma zostać bowiem obniżona do poziomu 50:1. Chcąc korzystać z lewara na obecnie dostępnym poziomie 100:1, inwestor będzie musiał wykonać 40 transakcji w przeciągu dwóch lat – o ile dla obecnych inwestorów nie jest to problem, gdyż pod uwagę brane będą wyniki historyczne, to początkujący będą musieli otworzyć kilkadziesiąt pozycji na mniejszej dźwigni, aby uzyskać dostęp do wyższej. Niestety wspomniane przepisy mogą stać się nieaktualne zanim wejdą w życie – wszystko za sprawą niezależnych ustaleń ESMA, która obetnie lewar na FX do maksymalnie 30:1. Cały czas nie podano jednak oficjalnej daty wprowadzenia niekorzystnych zmian w życie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here