Naga MarketsEasyJet planuje zwolnienia. Pracę może stracić nawet 4,5 tysiąca osóbOgraniczenia w przemieszczaniu się, które miały zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa mocno wpłynęły na firmy z branży transportu lotniczego. Jedną z nich jest brytyjska tania linia lotnicza EasyJet, która w związku z obniżonym popytem na usługi, planuje zwolnić prawie 1/3 pracowników. Akcje EasyJet na londyńskiej giełdzie zwyżkują trzeci dzień z rzędu.

  • EasyJet może zwolnić nawet 4,5 tysiąca pracowników
  • CEO EasyJet spodziewa się powolnego ożywienia popytu
  • Notowania akcji EZJ wybiły wczoraj z konsolidacji

EasyJet planuje duże zwolnienia

EasyJet zatrudnia obecnie około 15 tysięcy osób, w tym 4 tys. pilotów, 8,5 tys. stewardess i 2,5 tys. pracowników biurowych. Zwolnienia mają objąć 30 proc. obecnej kady, co daje 4,5 tys. pracowników.

Te artykuły również Cię zainteresują
Firma dość długo zwlekała z przedstawieniem planu zwolnień. Konkurencyjne linie lotnicze British Airways oraz Ryanair planują łącznie zwolnić 15 tys. pracowników.

Jak powiedział Johan Lundgren, dyrektor generalny EasyJet, firma nie ma na razie planów pozyskania dodatkowego kapitału, ale sytuacja pozostaje płynna.
– Jest to coś czemu nadal będziemy się przyglądać, podobnie jak całej gamie dodatkowych rzeczy, które rozważamy – mówił Lundgren.

Według CEO EasyJet, wychodzenie z kryzysu będzie powolne. Powrót popytu do poziomów z 2019 roku może nastąpić za około 3 lata.

Akce EasyJet w okolicach poziomu 780

Notowania EasyJet na London Stock Exchange od początku roku tracą blisko 48 proc. Jeszcze w tym tygodniu poruszały się w konsolidacji, z której jednak wczoraj nastąpiło wybicie w górę.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Wykres dzienny notowań EasyJet na LSE

Wspomniane wyżej wybicie ponad obszar w okolicach 700,00 otworzyło bykom drogę do dalszych wzrostów. Dziś kurs EZJ rośnie o ponad 4 proc., a maksima sesji znalazły się w okolicach kluczowej strefy oporu blisko 780,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here