Naga MarketsGrupa Oponeo.pl to internetowy dystrybutor opon i felg, którego początki istnienia sięgają roku 1999. Od wielu lat utrzymuje pozycję lidera na rynku internetowej sprzedaży opon w Polsce.


Przedmiotem działalności OPONEO.PL S.A. jest sprzedaż detaliczna części i akcesoriów (głównie opon) do pojazdów samochodowych. Oprócz opon, asortyment sprzedawanych produktów obejmuje także felgi stalowe i aluminiowe oraz łańcuchy na koła. Grupa OPONEO.PL jest pionierem w zakresie wprowadzenia na polski rynek usługi łączącej dostawę opon z ich serwisem. Aktualnie usługa ta jest oferowana w ponad 1 000 punktach usługowych.

Zgodnie z najnowszym raportem East Value Research, rekomendacja dla notowań spółki Oponeo.pl została podwyższona do “kupuj” z “akumuluj”. Jednocześnie cena docelowa akcji została obniżona do 45,3 zł z 51,7 zł.

Jak już o poranku w swojej analizie pisał Łukasz Nowacki, spółka zakończyła ubiegły rok stratą rzędu 13,5%. To niewielka przecena jak na 4 poprzednie lata z rzędu silnych wzrostów. Od blisko roku trwa korekta, która w maksymalnym punkcie osiągnęła 35%. Wydaje się, więc że korekta jest w dość dojrzałej fazie, zarówno pod względem czasu trwania jak i zasięgu. Byłą ona niezbędna z uwagi na bardzo silne wzrosty w poprzednich latach. Szerszy trend wzrostowy ma jednak solidne fundamenty w postaci mocnych wyników. Niedawno Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego ocenił, że hossa w tym sektorze powinna się utrzymać, a Oponeo należy do liderów rynku. Przed chwilą pojawiła się także rekomendacja od East Value Research celująca w 45,30 zł. Spoglądając na wykres dzienny, należy stwierdzić konsolidacją od początku grudnia. Wybicie z niej powinno wskazać kierunek w krótkim terminie. Wyjście dołem może oznaczać ponowny test kluczowego wsparcia przy 35,60 zł. Jeżeli jednak kurs wybije obszar górą, powinno dojść do testu górnej krawędzi dokładnie respektowanego kanału czyli okolic 45 zł. Wydaje się to dość prawdopodobne, także z uwagi na fakt, że spółka nieźle poradziło sobie przy ostatnim załamaniu na szerszym rynku. Poprawa nastrojów powinna wesprzeć kupujących także tutaj. W bardzo szerokim horyzoncie, warto zauważyć, że kanał spadkowy pełni rolę tzw. formacji flagi. Jest to typowo korekcyjna formacja, więc wybicie z niej góra byłoby wstępnym sygnałem powrotu do głównego trendu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading: stuprocentowa skuteczność w pierwszym tygodniu lutego
Następny artykułRozwodzą się i walczą o Bitcoiny warte $830 tys.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here