Naga MarketsE. Światopełk-Czetwertyńska pokieruje pracami zarządu Banku Handlowego od 18 VIRada nadzorcza Banku Handlowego powołała Elżbietę Światopełk-Czetwertyńską w skład zarządu na stanowisko wiceprezesa z dniem 18 czerwca br., powierzając jej tymczasowe kierowanie pracami zarządu oraz powołała Światopełk-Czetwertyńską na stanowisko prezesa pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podał bank.

“Pani Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska posiada ponad 25-letnie doświadczenie zdobyte w bankowości na 6 rynkach Europy oraz obu Ameryk. Do Grupy Citi dołączyła w lipcu 1994 r. w Ekwadorze jako doradca w bankowości korporacyjnej. […] W 2004 r. Pani Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska dołączyła do Banku Handlowego w Warszawie S.A. w obszarze zarządzania ryzykiem. W 2005 r. została mianowana starszym decydentem kredytowym (Senior Credit Officer). Po trzech latach, przejęła odpowiedzialność za zarządzanie Regionem Centralno-Wschodnim w Polsce. W październiku 2009 r. została szefem pionu bankowości przedsiębiorstw i pełniła tę funkcję aż do 2013 roku, kiedy przeniosła się do Kolumbii. […] 1 listopada 2015 r. pani Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska została mianowana szefem Citi oraz szefem bankowości korporacyjnej oraz inwestycyjnej w Ekwadorze. W marcu 2019 roku wróciła do Europy obejmując stanowisko szefa Citi dla Szwajcarii, Monako i Liechtensteinu” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jest absolwentką wydziału Nauk o Żywieniu, Ekonomii i Marketingu na Uniwersytecie w Reading w Wielkiej Brytanii. Studia ukończyła z wyróżnieniem.

Pod koniec marca prezes Banku Handlowego Sławomir S. Sikora poinformował, że nie będzie ubiegał się o wybór na kolejną kadencję na stanowisko prezesa banku i pozostanie na nim do daty najbliższego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które planowane jest na czerwiec 2021 r.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r. Aktywa razem banku wyniosły 60,9 mld zł na koniec 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs franka szwajcarskiego | pkn orlen notowania | notowania nasdaq | playway akcje | selvita notowania | kursy kryptowalut online | kurs dolara |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here