Naga Markets

Dziwne zachowanie rynku po odczycie inflacji CPI w USA!To był ogromny rajd, który pojawił się znikąd. Obserwatorzy rynku zastanawiali się, co właśnie się wydarzyło. Nie było żadnych nowych danych, żadnych przemówień w nagłówkach, żadnego wydarzenia, które miało miejsce tuż po otwarciu, aby pobudzić taki ruch. To dosłownie wzięło się znikąd – i pozostawiło nas w uścisku z możliwych powodów. „Dzisiejsze odwrócenie sytuacji rynkowej było łamigłówką” — pisze Edward Moya z Oandy. I nie myli się.

CPI motorem napędzającym zmienność na rynkach!

Nie można odrzucić wrześniowego indeksu cen konsumpcyjnych. CPI wzrósł we wrześniu o 0,4% z 0,1% w sierpniu i powyżej szacunków 0,2%. Bazowe ceny konsumpcyjne, które nie obejmują żywności i energii, wzrosły o 0,6%, powyżej prognoz 0,4% i bez zmian od sierpnia. CPI wzrósł o 8,2% rok do roku, spadając z 8,3%, ale bazowy CPI wzrósł o 6,6% z 6,3%. Poza spadającymi cenami samochodów i odzieży, niewiele w raporcie wskazywało na to, że inflacja została niemal okiełznana.

Zarobki są jedną z możliwości zaproponowanego zysku. Delta Air Lines (DAL) i Domino’s Pizza ( DPZ ) pominęły szacunki dotyczące zysków, ale znalazły inne sposoby na zaimponowanie inwestorom, podczas gdy Walgreens Boots Alliance ( WBA ) pobiło i utrzymało wytyczne w nienaruszonym stanie. Na tym rynku uważa się to za dobrą wiadomość, a może nawet wystarczająco dobrą, aby wyjaśnić rajd.

„Zarobki pozostają najlepszym katalizatorem rajdu i są najlepszym wyjaśnieniem ożywienia zapasów od czasu ogromnego wzrostu w raporcie CPI”, pisze Louis Navellier z Navellier & Associates.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Inwestorzy mogą również obstawiać, że inflacja osiągnęła szczyt i być może oczekiwania na podwyżki stóp Fed. Po druku CPI oczekiwania na szczytowe fundusze federalne osiągnęły około 4,9%, co oznacza ogromną kapitulację rynku, który wydawał się również porzucić myśl, że Fed wkrótce obniży stopy procentowe. Jest to możliwe, ale niechętnie go kupuję.

Najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie ma charakter techniczny. S&P 500 w swoim dołku cofnął połowę zysku, jaki osiągnął z dołka Covid w 2020 r., do szczytu w styczniu 2022 r. To ważny poziom dla techników rynkowych, a kiedy został uderzony, wydawało się, że wywołał falę realizacji zysków w opcjach sprzedaży, które stały się opłacalne, według Bloomberga, co przełożyło się na faktyczne kupowanie, zwłaszcza że te, które były krótkie, rynek się ścisnął. A reszta, jak mówią, to historia.

To niezadowalający powód, zwłaszcza w czasie bessy i każdego, kto szuka narracji, która pomoże odwrócić bolesne straty. Ale czasami rynki poruszają się bardziej z powodu pozycjonowania i handlu, a nie z jakiegoś fundamentalnego powodu.

XTB

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDow Jones kończy sesję z 800-punktowym wzrostem!
Następny artykułIndeks S&P500 poszybował o 2,6 proc w górę! Wall Street wymazało ‘inflacyjne’ spadki
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here