Naga MarketsKurs dolara USD w dniu posiedzenia FOMC. JPMorgan, Golman Sachs i BofA prognozują wynikDzisiejsze posiedzenie FOMC to kluczowe wydarzenie dla rynku Forex w tym tygodniu. Uczestnicy rynku wyczekują przede wszystkim informacji o podwyżkach stóp procentowych w kolejnych latach. Kurs euro do dolara pozostaje dziś w okolicach otwarcia, po wczorajszym spadku o niemal 0,2 proc. Zobaczmy, jakich wieści z USA spodziewają się analitycy JPMorgan, Goldman Sachs oraz Bank of America.

  • Fed może zwiększyć perspektywy wzrostu gospodarczego USA
  • Raczej zabraknie informacji o zwijaniu zakupów aktywów
  • Prawdopodobnie pojawi się zielone światło dla przyszłych podwyżek stóp procentowych.

JPMorgan: Kropki będą kluczowe

JPMorgan oczekuje, choć z niewielkim prawdopodobieństwem, że Rezerwa Federalna (Fed) zasygnalizuje “w kropkach” gotowość do jednej podwyżki stóp proc. w 2023 r. W ostatniej, grudniowej projekcji nie było tego widać.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto, decydenci banku centralnego mają zrewidować w górę perspektywy wzrostu gospodarczego USA oraz znacznie zmniejszyć wzrostową rewizję prognozy inflacyjnej.

– Oświadczenie powinno zostać zrewidowane, aby odzwierciedlić lepsze wiadomości dotyczące zatrudnienia i wydatków od końca stycznia, ale wierzymy, że utrzyma swoją ogólną ostrożną postawę wobec perspektyw – prognozuje JPMorgan.

– Nie spodziewamy się żadnych informacji w kierunku zwijania programu zakupów aktywów, ani w oświadczeniu, ani w przygotowanym wystąpieniu Powella – dodał bank.

Goldman Sachs: Fed może zapowiedzieć zwijanie

Strategowie z Goldman Sachs (GS) są zdania, że Fed musi zobaczyć znaczny dalszy postęp w zakresie zatrudnienia i inflacji, aby dojść do wniosku, że stopniowe zwijanie jest właściwe. Mało prawdopodobne jest, aby nastąpiło to do drugiej połowy obecnego roku.

Możliwe jednak, że Fed zechce ostrzec przed pierwszym zwijaniem, prawdopodobnie w IV kw. 2021 albo w I kw. 2022 r.

– Tolerancja FOMC na jakiekolwiek przyszłe zacieśnienie warunków finansowych może być nieco większa niż zwykle w czasie, gdy aktywność nabiera tempa, a potężne impulsy wzrostowe wynikające z ponownego otwarcia, stymulacji fiskalnej i stłumionych oszczędności mają wspierać gospodarkę przez cały rok – oczekuje GS.

Bank of America: Kurs dolara może rosnąć jeszcze mocniej w 2021 r.

Bank of America (BofA) uważa, że marcowe posiedzenie FOMC może dać zielone światło do podwyżki stóp procentowych. Skorzystać ma na tym dolar amerykański, którego aprecjacja może jeszcze przyspieszyć w pozostałej części obecnego roku.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Wczoraj kurs dolara zyskał wobec euro, co zaowocowało spadkiem o prawie 0,2 proc. na parze walutowej EUR/USD. Najbliższe wsparcie znajdziemy w okolicach 1,1840 oraz 20-dniowej średniej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here