Naga MarketspepsiŚwiatowy gigant branży słodzonych napojów gazowanych – PepsiCo – publikuje dzisiaj tuż przed startem amerykańskiej giełdy wyniki finansowe za trzeci kwartał. Wall Street spodziewa się osunięć rdr zarówno jeżeli chodzi o wyniki sprzedaży jak i zarobki.

Powodem takiego stanu rzeczy jest między innymi umacniający się dolar amerykański, który w skali ostatnich kilku miesięcy wyraźnie zyskiwał do innych walut – szczególnie jeżeli spojrzymy na pieniądze gospodarek wschodzących.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według niektórych PepsiCo powinna zrekompensować te straty między innymi poprzez wzrost produktywności, który zapewnia coraz silniejsze wsparcie ze strony branży przekąsek (w której spółka również prężnie działa). Oprócz produkcji popularnego konkurenta Coca-Coli, PepsiCo posiada pod sobą takie marki jak Doritos, Cheetos, Ruffles oraz inne słone przekąski.

Prognozowany zysk

Pepsi zgodnie z oczekiwaniami zarobiła w trzecim kwartale 1,27USD/akcję. Oznaczałoby to zdecydowany spadek w stosunku do 1,36USD/akcję z zeszłego roku (ten sam kwartał).

Prognozowane przychody

Zgodnie z prognozami przychody giganta miały wynieść 16,18mld USD. W zeszłym roku PepsiCo sprzedało napoje oraz przekąski o łącznej wartości 17,22mld USD (w samej tylko Ameryce przychody wyniosły 5,38mld USD).

W tym samym czasie analitycy są przekonani, że zarobki i przychody głównego rywala Pepsi – wspominanej już wcześniej Coca-Coli – pójdą w górę. Wyniki poznamy jednak dopiero 21 października.

INWESTUJ W AKCJE PEPSI I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI OPTIONTRADE – SPRAWDŹ TERAZ

Możliwa reakcja rynku

Notowania Pepsi w ostatnim kwartale osunęły się o 0,6%, w skali dwunastu miesięcy notują jednak wzrost +1,6%. W porównaniu do spadków 6,2% na S&P500 w przeciągu ostatniego kwartału i wzrostach o zaledwie 0,1% w ujęciu rocznym z pewnością nie jest to bardzo zły wynik.

Ostateczna reakcja rynku jest jednak zależna oczywiście od tego na jakim poziomie uplasują się wyniki oraz jakie prognozy przyszłych rezultatów zaprezentuje PepsiCo.

Na co zwrócić uwagę?

Inwestorzy powinni zwrócić uwagę między innymi na wyniki sprzedażowe Pepsi na rynkach międzynarodowych. Niezwykle ważna będzie również kondycja napojów izotonicznych takich jak Gatorade oraz nowa marka Mountain Dew Kickstart.

Należy jednocześnie zauważyć, że analitycy Citi na początku tego tygodnia obcięli swoje oczekiwania co do zarobków Pepsi z powodu zbyt silnego dolara. W tym roku PepsiCo ma zyskać na akcji 4,53USD (wcześniejsze prognozy mówiły natomiast o 4,54USD. Projekcje na 2016r. obniżono natomiast z 4,91USD do 4,88USD.

Sytuacja techniczna

Wskaźniki techniczne przed dzisiejszą publikacją wyników sprzedaży sugerują zakup akcji. Świadczą o tym między innymi najpopularniejsze wskaźniki techniczne oraz średnie ruchome:

pepsico
Źródło: Investing.com

Jeżeli chodzi natomiast o sam wykres techniczny PepsiCo (D1), to notowania od października zeszłego roku przesuwają się w dziesięciodolarowej konsolidacji (90-100USD). Górne ograniczenie było bardzo dokładnie respektowane – kiedy na przestrzeni sierpnia i września pod oporem rozrysował się podwójny szczyt (dwie świece pin bar), w końcu doszło do dynamicznych osunięć i wręcz flash crashu – notowania jednego dnia osunęły się pod 78USD, szybko wróciły jednak nad dolne ograniczenie konsolidacji. Obecnie cena znajduje się delikatnie nad połową kanału bocznego – poziom 96.00 może podczas dzisiejszego otwarcia pełnić istotną rolę wcześniej sprawdzał się bowiem jako wsparcie/opór.

tvc_6c0c381483a1c1ff9313d9c713998d37

Już teraz zainwestuj w notowania PepsiCo!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here