Naga MarketsPoranny komentarz makroŚrodowa sesja upłynie pod szyldem publikacji PMI usługowego (Markit) oraz posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Wczoraj sporo uwagi rynki poświęciły Grecji, a inflacja w strefie euro w maju powróciła na dodatnią stronę wykresu (+0.3% rdr).


Troika ze wspólnym planem w sprawie greckiego Problemu

Wczoraj rynki obiegła informacja, że Troika (ECB, MFW oraz KE) stworzyła wspólną propozycję ugody z Grekami, która miała zostać przedłożona rządowi w Atenach. Na pewno nie jest to ogromny postęp w sprawie, jednak wspólny głos wszystkich trzech kredytodawców zbliża nas do zakończenia negocjacji.

Inicjatywa tak naprawdę znajduje się po stronie Greków, którym coraz wyraźniej kończy się czas. Dzisiaj grecki premier udaje się do Grecji, aby rozmawiać z przewodniczącym Komisji Europejskiej.

Wyniki PMI usługowego w Europie

Dzisiaj od godziny 09:15 Markit rozpocznie publikację rezultatów PMI w przemyśle dla następujących krajów:

  • Hiszpania (09:15) – konsensus 59.30, poprzednio 60.309
  • Włochy (09:45) – konsensus 52.70, poprzednio 53.10
  • Niemcy (09:55) – konsensus 52.90, poprzednio 52.90
  • Euroland (10:00) – konsensus 53.30, poprzednio 53.30

W trakcie sesji amerykańskiej również trochę odczytów PMI usługowego. O 15:45 swoje dane opublikuje Markit (konsensus 56.50, poprzednio 56.40), natomiast o 16:00 wynikami PMI pozaprzemysłowego podzieli się ISM (konsensus 57.80, poprzednio 57.00).

ECB – posiedzenie bez przełomowych informacji i sygnałów?

Zdaniem analityków dzisiejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego nie powinno dostarczyć żadnych niezwykle istotnych informacji lub zmienić dotychczasowego podejścia do polityki Mario Draghi’ego. Możemy spodziewać się kolejnych pochwał dla prawidłowego funkcjonowania luzowania ilościowego oraz skupu większej ilości europejskich obligacji przed nadejściem miesięcy letnich.

Lepszy humor przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego nie powoduje jednak, że cały rynek patrzy na to co dzieje się w strefie euro przez różowe okulary. Nawet potencjalnie dobry raport z posiedzenia Europejskiego banku Centralnego  może przynieść deprecjację wspólnej waluty.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here