Naga MarketsPo bardzo zmiennym początku tygodnia, czekają nas kolejne emocje. Dziś w nocy poznamy szereg danych z Australii. O godzinie 3:30 zostaną opublikowane wyniki sprzedaży detalicznej, a także bilansu handlowego. Nad ranem o 6:30 poznamy natomiast decyzję RBA w sprawie stóp procentowych. Zmienność na parach z dolarem australijskim powinna być podwyższona. Co z kursem AUD/USD?


Czy RBA zdecyduje się na zmianę poziomu stóp procentowych?

Analitycy Westpac sugerują, że prawdopodobieństwo podjęcia działań przez RBA w najbliższym czasie się zwiększy, wpływ na to mają ostatnie odczyty inflacji CPI oraz PKB.

„Nadal uważamy, że RBA zachowa się łagodnie na jutrzejszym na spotkaniu. Po opublikowaniu minutes z posiedzenia (10maja) w sprawie polityki pieniężnej będziemy wiedzieć więcej. Powinno to potwierdzić nasze prognozy, co do dalszych obniżek stóp o 25 pb w sierpniu i listopadzie.”

Analitycy TD Securities spodziewają się obniżenia poziomu stop procentowych już na jutrzejszym posiedzeniu RBA.

“Prawdopodobieństwo obniżki o 25 punktów bazowych jest wyceniane na 42%”. “Jeśli prognozy dla PKB i CPI będą gorsze, oczekujemy obniżek stóp procentowych na kolejnych posiedzeniach.”

Analitycy ANZ również oczekują obniżki o 25 punktów bazowych już jutro.

„Uważamy, że RBA dostrzeże potrzebę dodatkowych bodźców, aby podnieść inflację do 2%. W konsekwencji czego oczekujemy obniżenia poziomu stóp o 25 pb we wtorek. Nie sądzimy, aby czas wyborów był ograniczeniem dla działań RBA. RBA obniżył stopy w 2013 r. i podniósł je w 2007 r. Podczas kampanii wyborczych.”

Sytuacja techniczna na parze AUD/USD

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) otworzył się dziś wyraźną luką spadkową, przez co cena znalazła się na najniższych poziomach od 4 stycznia tego roku. Osobiście liczyłem na to, że ostatecznie kurs wyjdzie powyżej niebieskiej strefy , co mogłoby doprowadzić do przyspieszenia wzrostów, rynek zdecydował inaczej. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, to niewykluczone jest nawet zejście w okolice minimów z początku stycznia – 0,6875. Wzrosty mogą się pojawić dopiero w momencie powrotu powyżej strefy oporowej przy 0,7040.

Kurs dolara australijskiego AUD/USD

Oczywiście ciężko przewidzieć co stanie się dziś w nocy i jutro nad ranem, jednak wziąłbym pod uwagę poziom 0,7042, który wypada we wcześniej wskazywanej strefie oporowej. Pojawienie się tutaj podaży, będzie dobrym miejscem do dołączenia się do spadków. Z kolei pokonanie tego oporu, powinno doprowadzić do wzrostów.

Kurs dolara australijskiego AUD/USDtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here