Naga Marketsbudynek feduZbliża się listopadowa konferencja FOMC, a gdy zegar jest coraz bliższy jej rozpoczęcia (20:00), ekonomiści ośmiu głównych banków dzielą się swoimi licznymi przemyśleniami na temat przyszłych działań Fedu. Większość analityków sugeruje, że dzisiejsze posiedzenie raczej nie będzie wydarzeniem niezwykle ekscytującym i nie ma powodu, by oczekiwać istotnej zmiany w stanowisku. Konsensus wśród ekonomistów i rynków nie zakłada podwyżki stóp, choć oświadczenie będzie uważnie obserwowane przez cały świat finansowy. Oczekuje się skromnych zmian w wieczornym komunikacie.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO

Te artykuły również Cię zainteresują
Nomura

– Na listopadowym posiedzeniu FOMC nie spodziewamy się wielu nowych wydarzeń. Od czasu wrześniowego posiedzenia gospodarka pozostaje stabilna. W komunikacie najprawdopodobniej usłyszymy, że aktywność gospodarcza w kraju stale rośnie, lecz nie jest to szybkie tempo. Ze względu na spowolnienie wzrostu inwestycji niemieszkaniowych w trzecim kwartale, istnieje pewne ryzyko obniżenia przez FOMC oceny wzrostu inwestycji biznesowych.

– Ostatnio warunki finansowe nieco się zaostrzyły, co było spowodowane gwałtownymi spadkami cen akcji. Jednak uważamy za mało prawdopodobne, aby FOMC zareagował już teraz.

Danske Bank

– Nie oczekujemy, że Fed podwyższy stopy dziś o 20:00 (zgodnie z konsensusem i wyceną rynkową). Ponieważ jest to jedno ze spotkań bez zaktualizowanych prognoz i bez konferencji prasowej, nie oczekujemy, aby Powell i reszta Fedu dokonali dużych zmian w polityce monetarnej.

– Uważamy, że Fed będzie czekał do grudnia, gdzie podniesione zostaną stopy o 25 pb. Naszym zdaniem cel docelowy dla głównych stóp procentowych to 3%, co jest stopą neutralną, gdzie polityka monetarna nie jest ani ekspansywna, ani restrykcyjna. Najprawdopodobniej cel zostanie osiągnięty w czerwcu przyszłego roku (zakładamy podwyżkę w grudniu i marcu 2019r.).

Nordea Markets

– Po trzeciej podwyżce stóp w tym roku we wrześniu, listopadowe posiedzenie FOMC powinno przebiec bez powikłań i zostanie wykorzystane do przygotowania rynków do czwartej podwyżki w grudniu. Oczekuje się, że FOMC pozostanie neutralny. Jest jedno pytanie, na które wszyscy chcą znać odpowiedź: czy Fed zaczyna się już martwić wyprzedażą na giełdach?

Zobacz również: UOB wskazuje możliwe scenariusze dla pary USD/JPY

TDS

– Listopadowe posiedzenie FOMC powinno minąć bez większego wpływu na rynek, ponieważ Fed powinien pozostać na drodze do kolejnej podwyżki w grudniu. Istnieje niewielka szansa, że ​​Komitet opublikuje informacje o swoich rozważaniach dotyczących bilansu, sugerując wcześniejszy koniec polityki luzowania monetarnego.

Westpac

– FOMC konsekwentnie koncentrował się na własnej gospodarce w 2018 roku. W rezultacie ich wiara w ciągłą “stopniową normalizację “polityki pieniężnej pozostaje silna. Wzrost zatrudnienia utrzymuje się na wysokim poziomie, podobnie jak odczyty PKB. Pojawiają się obawy, że sektory wrażliwe na wyższe stopy procentowe znajdą się pod presją. Jednak na obecnym etapie nie stanowi to zagrożenia, a polityka monetarna powinna pozostać akomodacyjna.

Deutsche Bank

– Nasi ekonomiści uważają, że jedynym ciekawym tematem tego oświadczenia mogą być zmiany w opisie Komitetu dotyczącym ostatnich wydarzeń gospodarczych. Uważamy, że oświadczenie określi bieżące tempo wzrostu gospodarczego i przyrost zatrudnienia jako silne, a Fed może uznać, że stopa bezrobocia będzie spadać dalej.

– Wydatki gospodarstw domowych nadal silnie rosną, choć inwestycje biznesowe nieco się zmniejszyły w ostatnich miesiącach. Oświadczenie może brzmieć następująco: “Najnowsze dane sugerują, że wzrost inwestycji w działalnościach gospodarczych spowolnił po silnym pierwszym półroczu. Inflacja nadal będzie utrzymywać się na poziomie bliskim 2%, a oczekiwania inflacyjne niewiele się zmieniły, pomimo niedawnych spadków na rynkach akcji.” Potwierdzenie przez Fed zaostrzenia się warunków finansowych jest mało prawdopodobne.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Rabobank

– Uważamy, że FOMC stał się zbyt pewny siebie. Zaślepiony silnymi, lecz opóźnionymi wskaźnikami, takimi jak wzrost PKB i niskie bezrobocie, Fed odrzuca ważny wiodący wskaźnik w postaci krzywej dochodowości, która zmierza do inwersji, jeśli obecne tempo podwyżek stóp procentowych zostanie utrzymane. Nasz bazowy scenariusz na przyszły rok to pojedyncza podwyżka Fed w marcu 2019 r.

Zobacz również: USD/TRY na najniższych poziomach od początku sierpnia. Co dalej?

ING

– W końcu amerykańska gospodarka kwitnie. Tempo wzrostu PKB wyniesie najprawdopodobniej w tym roku 3%, a płace rosną najszybciej od 9 lat, a stopa bezrobocia jest na najniższym poziomie od 48 lat.  Jednocześnie inflacja jest na poziomie lub nieco powyżej celu.

Zobacz również: USD/CAD i GBP/USD oczami analityków Scotiabanku

– Z pewnością zgadzamy się ze scenariuszem grudniowego wzrostu stóp – opublikowane zostaną również nowe prognozy gospodarcze. W dalszym ciągu przewidujemy podwyżkę stóp w każdym z trzech pierwszych kwartałów 2019 r. Uważamy jednak, że położy to kres zacieśnianiu polityki przez Fed.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułProwadził niezarejestrowaną giełdę kryptowalut. Teraz zapłaci 388 tys. USD kary
Następny artykułCzy FOMC da impuls dolarowi?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here