Naga MarketsPoranny komentarz makroDziś w ciągu dnia niewiele się dzieje, wszyscy inwestorzy czekają na 20:00, gdy opublikowane zostaną minutki z posiedzenia FOMC! Rewolucja czy stara gadka? Zobaczymy!


Nocne dane z Japonii

O 1:50 naszego czasu opublikowane zostały dane dotyczące bilansu handlowego Japonii. Import zmniejszył się o 3,2% r/r, co stanowi lepszą wartość od oczekiwanych 7,9% spadku, ale i tak jest to słabszy wynik niż w poprzednim okresie (-2,9%). Szczęśliwie dla japońskiej ekonomii eksport nadal jest na plusie, wzrost wyniósł 7,6% (oczekiwano 5,5%). Widać jednak spowolnienie, ponieważ poprzednio eksport wzrósł o 9,5%. Bilans handlowy nadal jest na minusie (i to największym w historii!), wyniósł -368,8 mld jenów.

Oczy świata kierują się na Amerykę

Dziś wszelkie istotne odczyty makroekonomiczne będą dochodziły z USA. O 15:30 poznamy dane dotyczące inflacji. Według obecnej polityki monetarnej FED i przewidywań rynku powinna ona się stopniowo zwiększać. Po wykluczeniu żywności i energii inflacja powinna być już blisko celu w wysokości 2%.

Godzinę później, o 16:30, zostaną opublikowane dane dotyczące zmiany zapasów ropy naftowej w USA. Odzwierciedlają one popyt na ten surowiec oraz mają pośredni wpływ na cenę ropy. Może również wpłynąć na notowania dolara kanadyjskiego, gdyż Kanada jest czwartym największym producentem ropy na świecie.

To wszystko jednak jest mało istotne wobec faktu, że dziś odbędzie się spotkanie FOMC, z którego o godzinie 20:00 otrzymamy raport. Komisja zajmuje się prowadzeniem długoterminowej polityki monetarnej USA. Obecnie wiele mówi się o podniesieniu stóp procentowych, co nie miało miejsca od 2008 roku. Raczej nie dojdzie do podniesienia stóp dzisiaj, ale może usłyszymy jakieś wskazówki co do ewentualnej podwyżki na najbliższym spotkaniu we wrześniu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here