Naga MarketsPNC Bank, dziewiąty co do wielkości bank w Stanach Zjednoczonych pod względem aktywów, dołączył do sieci blockchain RippleNet, dzięki czemu startup z San Francisco zyskuje kolejną dużą instytucję do współpracy. Ripple może się pochwalić siecią złożoną z ponad setki podmiotów. Aktywa PNC Bank wycenia się na ponad 380 mld USD.

Cenny podmiot w sieci RippleNet

RippleNet to globalna sieć płatnicza składająca się z wielu instytucji, w tym banków, dostawców usług płatniczych, spedytorów przekazów pieniężnych i operatorów, umożliwia ona niemal natychmiastowe przelewy pieniężne z płynnością na żądanie i całościowym śledzeniem łańcucha transakcji.

PNC jest piątym co do wielkości bankiem pod względem liczby oddziałów i czwartym co do wielkości pod względem liczby bankomatów w Stanach Zjednoczonych. Bank obsługuje ponad 8 milionów klientów w 19 stanach w takich dziedzinach jak bankowość detaliczna, bankowość konsumencka i korporacyjna. Podczas gdy usługi detaliczne (w tym bankowość detaliczna i bankowość dla małych i średnich przedsiębiorstw) są głównie oferowane klientom w stanach wschodnich, PNC oferuje bankowość korporacyjną i instytucjonalną w całym kraju.

Ripple opublikował komunikat dotyczący pozyskania PNC jako partnera: “Technologia Ripple będzie miała natychmiastowy wpływ na każdą z grup, umożliwiając klientom komercyjnym PNC otrzymywanie płatności od zagranicznych banków w czasie rzeczywistym”.

Dla przykładu, klient komercyjny przedsiębiorstwa zlokalizowanego w Pensylwanii będzie mógł natychmiast otrzymywać płatności od brytyjskiego nabywcy na podstawie faktur, wyjaśnił Ripple, umożliwiając klientowi lub właścicielowi firmy czerpanie korzyści z zarządzania swoim kapitałem obrotowym i należnościami.

Ripple na drodze do dalszego rozwoju

Pozyskanie PNC jest prawdopodobnie największym osiągnięciem Ripple dla jego flagowego produktu. Warto jednak zwrócić uwagę, że sieć RippleNet nie wykorzystuje popularnego wśród inwestorów tokena XRP. Kryptowaluta jest używana do obsługi podobnej sieci – xRapid – która jednak cieszy się znacznie mniejszą popularnością. Z tego powodu nie można traktować powyższej informacji jako okazji do wzbogacenia się na XRP.

Podczas gdy podmioty takie jak Western Union odrzuciły możliwość wykorzystania produktu opartego na XRP do przekazów pieniężnych, w najbliższej przyszłości może dojść do większej adopcji xRapid oraz kryptowaluty, tak przynajmniej wynika ze słów specjalizującego się w działaniach na Bliskim Wschodzie Sagara Sarbhaiego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here