Naga Marketsmoneta BitcoinMinęło sporo czasu, odkąd pojawiły się waluty kryptograficzne, a sytuacja zmieniła się od czasu, gdy po raz pierwszy dokonano płatności w Bitcoinie (BTC), aby zamówić pizzę. Podczas gdy Laszlo (osoba, która jako pierwsza dokonała zakupu fizycznego dobra za wirtualne pieniądze) nauczyła się już nie patrzeć na to, ile pieniędzy mógł być dzisiaj warty, musimy się zastanowić, jak daleko zaszedł Bitcoin i dokąd jeszcze może zmierzać. Będzie to pomiar naszych oczekiwań co do przyszłości walut kryptograficznych, tego czym mają się stać i jakie wartości sobą reprezentować


Zastosowanie Bitcoina

Jedna rzecz, która bardzo się zmieniła na przestrzeni lat, to główne sposoby zastosowania BTC. Kiedyś był dobry do kupowania pizzy i zastanawiania się, czy kurs może mocniej wzrosnąć. Ale dziś istnieją setki sposobów zastosowania Bitcoin w codziennym życiu. Od wykorzystania go jako aktywa do inwestowania w przyszłość, przez szereg aplikacji mobilnych, po zastosowanie jako główna waluta w kasynach online – jak podają eksperci Playamo Kanada. Chociaż może to być dobra rzecz dla ogólnego stanu i kondycji rynku, istnieje pewne niebezpieczeństwo, że Bitcoin może wkrótce ucierpieć nie z powodu nadmiernej adopcji, ale z braku praktycznego zastosowania. A powód leży w zmieniającej się naturze kryptowaluty. Przecież w ciągu dziesięciu lat od jej powstania ludzie odeszli od myślenia o niej jako o walucie wymiany i przypisali jej rolę nieco bardziej związaną z akcjami i obligacjami.

Wartość Bitcoina

Wartość Bitcoina jest ciągłym tematem dyskusji, co wynika między innymi z dynamicznych wahań cenowych, które są obserwowane niemal każdego dnia. Ale wartość BTC to coś więcej niż tylko wiedza o tym, ile dzisiaj kosztuje. W momencie gdy krótko- i średnioterminowe prognozy dla Bitcoina wskazują na wzrost w okolice 20 tysięcy dolarów, prawda jest taka, że wielu z nas oczekuje, lub przynajmniej chce, aby trafił on w punkt, w którym jest wart o wiele więcej niż wspomniana bariera. Wiele osób prognozuje pokonanie pułapu 100 tysięcy dolarów, podczas gdy inni pozwalają sobie na jeszcze śmielsze prognozy. Tak dynamicznie rosnące ceny w kolejnych latach mogą wpłynąć jednak negatywnie na użyteczność BTC w życiu codziennym.

Celem, kiedy Satoshi Nakamoto stworzył pierwsze waluty kryptograficzne, było wykorzystanie ich jako rzeczywistej waluty, a nie jako aktywa do inwestowania. Powód był prosty – ogół społeczeństwa tracił zaufanie do gospodarki świata, a wartość waluty i tradycyjnych banków z dnia na dzień okazała się coraz mniejsza. Tak więc, aby ominąć banki, stworzono Bitcoina. Bitcoin miał być walutą wymienialną przez Internet, bez monitorowania. Pośredników i kontroli. W pewnym stopniu rzeczywiście BTC wykorzystywany jest jako środek płatniczy, jednak wraz ze wzrostem wartości waluty jako szansy inwestycyjnej, większy odsetek osób zaczyna gromadzić ją na rachunkach zamiast wydawać. Bitcoin rozpatrywany jest z perspektywy inwestycji takiej jak złoto, akcje, czy też obligacje, którą należy sprzedać, gdy wartość jest wysoka, a następnie kupić, gdy wartość jest niska. W efekcie pojawia się problem, który szkodzi użyteczności kryptowalut jako środka płątniczego.

Najbardziej podstawowym tego przykładem jest fakt, że około 64% wszystkich utworzonych kryptowalut zniknęło w portfelach, które nigdy nie zostaną otwarte, ponieważ klucze zostały utracone lub zapomniane. Były to monety nabywane przez osoby, które chciały zachować je jako bezpieczne inwestycje, a w końcu zapomniały o nich lub zgubiły klucze do nich. Choć może to być zdrowe dla wartości Bitcoina, jest to tylko znak tego, co może się zdarzyć, jeśli wszyscy spojrzymy na BTC jako narzędzie inwestycyjne i nic więcej. Wszystko to zostanie zdeponowane w portfelach, które zostaną otwarte tylko wtedy, gdy właściciel portfela będzie chciał sprzedać monety z zyskiem.

Utrata przez kryptowaluty właściwości środka wymiany będzie oznaczała koniec tego, czym naprawdę miały być cyfrowe aktywa i początkiem epoki, w której nie ma już wiarygodnych walut cyfrowych. Trend ten jest już widoczny – a wypuszczona waluta kryptograficzna uważana jest raczej za szansę inwestycyjną niż za środek płatniczy. Są więc wzrosty, spadki i wszystko, co znajduje się pomiędzy nimi, aby ludzie mogli uzyskać z nich jak największą wartość. Tymczasem wszyscy zapominają, że prawdziwą wartością Bitcoina jest fakt, że może on być wykorzystywany do handlu bez udziału osób trzecich. Jest to raczej swoboda działania, a nie ograniczenie inwestycji i czekania na najlepszy czas na sprzedaż. Nie jest to produkt sam w sobie, lecz raczej środek, który pomoże Ci uzyskać produkty, których potrzebujesz. Zapamiętanie tego może być kluczem do zachowania walut kryptograficznych i Bitcoina tożsamych z ich pierwotnym celem, a nie do całkowitego zatracenia głównej idei, która im przyświecałaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here