Naga MarketsW tym miesiącu Blockchain Transparency Institute (BTI) opublikował raport z badań, w którym twierdzi, że spora część wiodących giełd krytpowalutowych zawyża wolumen swojego handlu lub stosuje nieuczciwą praktykę wash trade*. Zdaniem BTI na 130 największych giełdach kryptowalutowych w przeciągu każdej doby nawet $6 miliardów generowanego obrotu jest nieprawdziwe.

Każdego dnia przez rynek przechodzą miliardy dolarów w kryptowalutach. W samych tylko ostatnich 24 godzinach było to niemal $13 miliardów. Ostatni rok przyniósł wiele afer z udziałem giełd, które starały się zawyżać swój realny wolumen, w celu przyciągnięcia nowych klientów. Według najnowszego badania około 70% ze stu topowych giełd zawyża swoje wyniki wolumenowe na stronach takich jak coinmarketcap.com.

Źródło: https://www.blockchaintransparency.org/exchangerankings/ Kilknij, aby zobaczyć pełną listę

Metodologia badania wykorzystywała płynność portfela zamówień platformy transakcyjnej oraz unikalne dzienne liczby odwiedzających giełdę. Badanie przeprowadzono przy użyciu stron internetowych zawierających dane o ruchu takich jak Google Analytics i Similarweb. Badacze BTI twierdzą, że w teście wykorzystano również dane firmy Sylvain Ribes, które miały zapewnić większą dokładność analizy.

“Dokładne obroty poza dużymi giełdami pieniężnymi zazwyczaj charakteryzują się wskaźnikiem wolumen/użytkownik w stosunku do liczby odwiedzających wynoszącym około 2% do 5% (średnia 3,5%). W przypadku podejrzanych giełd stosunek ten wahał się od 10% do ponad 655,000%.

Na przykład, giełdy Lbank i ZB, które twierdzą, że znajdują się w pierwszej dziesiątce wszystkich krypto parkietów, posiadają rzekomo wolumen/unikatowe liczby odwiedzających przekraczające odpowiednio 214 000 USD i 74 000 USD dziennie. Jest to realnie niemożliwe, szczególnie biorąc pod uwagę znane rynki o wysokiej płynności takie jak Bitfinex, Binance i Coinbase, w przypadku których wartość ta mieści się w przedziale 8 500 USD i 5 000 USD dziennie.

*wash trade to praktyka manipulacji rynkowej polegająca na kupowani i sprzedaży tego samego instrumentu finansowego w jednym czasie w celu stworzenia mylącego i sztucznego rynku wymiany (aktywności, wolumenu).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here