Naga Marketsmoneta BitcoinOd kilku miesięcy dzienny wolumen transakcji na Bitcoinie ciągle rośnie. Dotarł już w okolice z pierwszej połowy stycznia zeszłego roku, kiedy cena najpopularniejszej kryptowaluty sięgnęła rejonu 20 tysięcy USD. Według część analityków, jest to oznaka ewolucji ekosystemu Bitcoina oraz jego fundamentów. Duży wpływ na poprawę wydajności łańcucha ma coraz większa adopcja SegWit.

Bitcoin fundamentalnie coraz lepszy

Jameson Lopp, dyrektor ds. technologii w Casa – spółce zajmującej się systemami bezpieczeństwa dla kluczy personalnych – opublikował na Medium post z analizą fundamentalnej wydajności Bitcoina. Doszedł do wniosku, że „system poprawia się oraz rośnie”. W swoim artykule Lopp oparł się na wielu źródłach oraz metodach statystycznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
„W blockchainie Bitcoina wprowadzono wiele ulepszeń w ciągu ostatnich kilku lat. Aktualizacja węzłów przynosi efekty. Ponadto pojawiło się nowa, wydajna sieć przekaźników górniczych” – napisał w poście Lopp.

Zdaniem specjalisty „niższy popyt na transakcje, ulepszone algorytmy szacowania opłat, przyjęcie segregacji (SegWit) i grupowanie transakcji doprowadziły do ​​bardziej efektywnego wykorzystania przestrzeni blokowej i mniejszej rywalizacji o ten rzadki zasób.” SegWit ma na celu ograniczenie przetwarzania i czasu oczekiwania, a także zmniejszenie opłat transakcyjnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin dalej królem krypto

W 2018 roku udział transakcji na Bitcoinie wykorzystujących SegWit wzrósł z 10 do 40%. Zarazem średnia wielkość transakcji osiągnęła najwyższy poziom w wysokości 750 bajtów w lutym 2018 roku, by w czwartym kwartale spaść do 450 bajtów. Lopp podkreśla, że to zasługa adopcji SegWit.

W 2018 roku zwiększyła się również dominacja Bitcoina na rynku kryptowalutowym, po raz kolejny wróciła powyżej poziomu 50% udziałów. „Liczba wykorzystanych węzłów nie spadła znacząco w porównaniu do ceny – moim zdaniem osoby zarządzające tymi węzłami są lojalni wobec Bitcoina i wykorzystania go do celów ekonomicznych, dlatego mało prawdopodobne jest ich odejście ze względu na zmienność kursu”, skomentował CTO Casa.

W styczniu pisaliśmy, że transakcje na Bitcoinie są obecnie najtańsze od trzech lat. Czas oczekiwania na ich wykonanie również spada.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here