Naga MarketsW nocy pojawiły się dane sondażowe zbierane przez Bank Rezerw Nowej Zelandii badające oczekiwania rynków co do rozwoju inflacji w dwuletnim okresie. Okazało się, że spadły do poziomów najniższych od 1994 roku! Wskaźnik plasował się na poziomie 1.63% (poprzedni wynik to natomiast 1.85%). Nikogo nie dziwi więc fakt, że na NZD/USD obserwowaliśmy osunięcia:

NZDUSDH1

Zdecydowanie obszerniej o prognozach inflacyjnych RBNZ przeczytać można w komentarzu makroekonomicznym autorstwa Adama Raka.

Na dolarze nowozelandzkim może poruszać dzisiaj również w związku z zaplanowanym na dzisiaj skupem nabiału i produktów mlecznych – wydarzenie ma bardzo istotne znaczenie dla lokalnej gospodarki, a co za tym idzie również kursu NZD. Całość rozpoczyna się o 13:00, a wyniki będą regularnie napływały. Ostatnia akacja przyniosła spadek WMP (mleka w proszku) o 7.4%, obecnie spodziewane są spadki o 8%, co powinno umocnić nocne osunięcia dolara nowozelandzkiego.

Sytuacja techniczna na NZD/USD Daily
Sytuacja techniczna na NZD/USD Daily

Graj na odbicia od wąskiego (150 pipsów) kanału, w którym od końca stycznia porusza się NZD/USD dzięki brokerowi FxGrow.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here