Naga Markets
Dywidendy w bitcoinie? Spółka z Nasdaq w górę 200%
bitcoin bearish and bullish stock market trends conceptual illustration

Akcje firmy BTCS Inc, koncentrującej się na technologii blockchain, poszybowały w górę w ubiegłym tygodniu i rosły od początku roku o niemal 200% w reakcji na informację, że spółka jako pierwsza w historii zdecyduje się wypłacić akcjonariuszom dywidendę nie w dolarach, a w bitcoinach (BTC). Po wprowadzeniu instrumentów pochodnych oraz kontraktów ETF związanych z kryptowalutami na Wall Street jest to kolejny krok, który zwiększa adopcję tych aktywów wśród graczy instytucjonalnych oraz inwestorów detalicznych.

  • BTCS nazywa dywidendy w bitcoina „biwidendami” i chce wypłacić pierwszą z nich w marcu
  • Na jedną akcję przypadnie 5 centów, a wartość zostanie przeliczona na BTC w przypadku zainteresowanych akcjonariuszy
  • Inwestorzy detaliczni z Reddita oraz innych forów inwestycyjnych w USA napędzili w ubiegłym tygodniu masowe skupowanie akcji spółki
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin zastępuje dolara jako waluta dywidendy. BTCS pionierem na Wall Street

Firma z Silver Spring w stanie Maryland odnotowała niemal czterokrotny wzrost wartości swoich akcji od dołka z 5 stycznia to maksimum z dnia 13 stycznia, kiedy to zaproponowała wypłatę 0,05 dol. za akcję w bitcoinach dla tych, którzy się na to zdecydują. Jej pierwsza dywidenda w BTC, nazwana „biwidendą” (z ang. bividend) ma zostać wypłacona już 16 marca.Akcje BTCS rosły w zeszły czwartek do poziomu 8,88 dol., najwyższego od ponad dwóch miesięcy. Dynamiczne wzrosty zostały napędzone przez spekulacyjne zakupy użytkowników takich forów jak Reddit oraz stocktwits.com, które były kluczowe w zeszłorocznej manii popytowej wokół „memicznych akcji”.

Zanim jednak sesja czwartkowa dobiegła końca, notowania BTCS skorygowały i ostatecznie kończyły dzień ze skromniejszym zyskiem na poziomie 6,88 dol. W piątek traciły już natomiast 7,7% i testowały poziom 6,35 dol., nadal rosną jednak dwukrotnie od momentu ogłoszenia decyzji o wypłacie kryptowalutowej dywidendy.

Dywidendy w bitcoinie? Spółka z Nasdaq w górę 200%
Notowania spółki BTCS skoczyły w górę po ogłoszeniu biwidendy

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

– Jest to moment, na który długo czekaliśmy, odkąd spółka zakupiła domenę, bividend.com, w lutym 2015 roku – powiedział dyrektor generalny Charles Allen w oświadczeniu opublikowanym ubiegłą środę.

XTB

– Chcemy nagrodzić naszych długoletnich akcjonariuszy za ich ciągłe wsparcie i zachęcić do wolności finansowej poprzez zapewnienie środków umożliwiających bezpośrednie posiadanie BTC i innych aktywów cyfrowych – dodał Allen.

Przy cenie akcji BTCS na koniec roku 2021 wynoszącej 3,14 dol. za akcję, co stanowi 12,6% dyskonta w stosunku do posiadanych przez spółkę aktywów cyfrowych i pozycji gotówkowej wynoszącej 3,56 dol. za akcję, czyli 37,8 mln dol., jest to „idealny moment, aby nagrodzić naszych akcjonariuszy nieopodatkowanym zwrotem kapitału w postaci bidivend”, dodano w oświadczeniu.

BTCS, ostatnio wyceniany na 69 milionów dolarów, twierdzi, że jest pierwszą firmą notowaną na Nasdaq, która oferuje dywidendy w bitcoinach. Inna spółka z Wall Street, GameStop, w ubiegłym tygodniu również mocniej rosła po ogłoszeniu planów wejścia na rynek niezamiennych tokenów kryptowalutowych NFT.

W międzyczasie ceny kryptowalut spadły od czasu osiągnięcia rekordowych poziomów pod koniec ubiegłego roku. Bitcoin był ostatnio notowany na poziomie niespełna 43 tys. dol., około 36% poniżej swojego szczytu z listopada, kiedy za jednego BTC płacono niemal 70 tys. dol.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here