Naga Markets„Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


W rozpoczynającym się tygodniu przypada 3 dzień przed dniem dywidendy następujących spółek:Poniedziałek – Mennica, Wierzyciel, APS Energy, Seka, BBConsult, Berling, Aplisens, BSC Druk, Inpro

Wtorek – Relpol, Hortico, Milkpol, Asseco SEE,Toya

Środa – Unimotgaz, Caspar, Radpol, Verbicom, Atende, Silvano, Kinopol, Makolab

Czwartek – Arcus, Panova, SFKPolkap

Piątek – Orbis, Ekopol

Porównując wysokość dywidendy do aktualnego kursu (5.07), najwyższą stopę oferują:

invest

1. Wierzyciel 8,06%

2. Silvano 5,22%

3. Atende 4,35%

4. Berling 4,29%

5. Asseco SEE 4,13%

Akcje muszą znajdować się na rachunku maklerskim na zakończeniu sesji giełdowej. Przy okazji tak ciekawego tygodnia, przeanalizujemy najciekawsze spółki, pokażemy gdzie znajdzie się kurs po odcięciu dywidendy i czy kupno pod lub po odcięciu dywidendy może być opłacalne.

W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy artykuł giełdowy na temat tzw. linii A/D, dzięki której można było bardzo dokładnie wyznaczać dołki i szczyty na przestrzeni ostatnich 18 miesięcy:

Linia A/D jako narzędzie do precyzyjnego wyznaczania dołków i szczytów

A także drugi przegląd giełdy wg metody Mebana Fabera:

Ostatnia sesja miesiąca – sygnały systemu Mebane Fabera: lider GPW daje sygnał kupna (analiza 19 spółek) + portfel akcji

Zapraszamy na codzienne analizy giełdowe na Comparic.pl, tradycyjnie w 4 blokach:

Sezon na dywidendę

Spółka w trendzie wzrostowym

Analiza na zamówienie

Gorące spółki dnia

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm.

W tabeli zamieszczone są dywidendy uchwalone i propozycje dywidend. Wysokość stopy dywidendy podana jest na dzień aktualizacji tabeli. Spółki są posegregowane wg kolejności daty ustalenia praw. Wysokość dywidendy w przypadku wypłaty w innej walucie przeliczona jest na PLN po kursie z dnia aktualizacji. (Aktualizacja 5.07):


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here