Naga Markets„Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Zgodnie z Państwa uwagami i prośbami, postanowiliśmy ulepszyć tabelę dywidend. W nowej wersji tabeli:– wszystkie spółki posegregowane są w kolejności daty ustalenia praw do dywidendy

– przy każdej spółce podajemy procentową stopę dywidendy

– w przypadku spółek, które wypłacają dywidendę w innej walucie – przeliczamy ją na PLN po kursie z dnia aktualizacji tabeli.

– Aby nie wprowadzać bałaganu – kolumna KUP DO DNIA – zawiera daty, do których należy kupić spółki tylko z aktualnego tygodnia.

Tabela będzie aktualizowana co tydzień. Mam nadzieję, że nowa wersja tabeli dywidend spełni Państwa oczekiwania i pomorze w szybszym wyszukiwaniu najlepszych spółek pod względem dywidend.

W rozpoczynającym się tygodniu przypada 3 dzień przed dniem dywidendy następujących spółek:

invest

Poniedziałek – Orange

Wtorek – Eurotax, CNT

Środa – Inter Cars, ICP Group, Selena FM, CFBPS, Atrem

Czwartek – IAI, Zepak, ES System, Opteam, Pharmena, Ferro, Seko, Emont

Piątek – Simple, Instal Kraków

Porównując wysokość dywidendy do aktualnego kursu (22.06), najwyższą stopę oferują:

1. Eurotax 8%

2. CNT 6,24%

3. Ferro 5,22%

4. Zepak 5,16%

5. Orange 4,83%

Akcje muszą znajdować się na rachunku maklerskim na zakończeniu sesji giełdowej. Przy okazji tak ciekawego tygodnia, przeanalizujemy najciekawsze spółki, pokażemy gdzie znajdzie się kurs po odcięciu dywidendy i czy kupno pod lub po odcięciu dywidendy może być opłacalne.

W nadchodzącym tygodniu opublikujemy kolejny ciekawy artykuł giełdowy poświęcony metodzie, która w ostatnich 12 miesiącach potrafiła bardzo precyzyjnie przewidzieć większość dołków i szczytów na naszej GPW.

Z dotychczas opublikowanych z tej serii polecamy zwłaszcza:

– opis sytemu Fabera, który od ponad 100 lat przynosi korzystne rezultaty – WWW

– sygnału systemu Fabera – WWW

– opis metody overbalance dostosowanej do charakteru GPW – WWW

Zapraszamy na codzienne analizy giełdowe na Comparic.pl, tradycyjnie w 4 blokach:

Sezon na dywidendę

Spółka w trendzie wzrostowym

Analiza na zamówienie

Gorące spółki dnia

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm.

W tabeli zamieszczone są dywidendy uchwalone i propozycje dywidend. Wysokość stopy dywidendy podana jest na dzień aktualizacji tabeli. Spółki są posegregowane wg kolejności daty ustalenia praw. Wysokość dywidendy w przypadku wypłaty w innej walucie przeliczona jest na PLN po kursie z dnia aktualizacji. (Aktualizacja 22.06):


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here