Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


W rozpoczynającym się tygodniu przypada 3 dzień przed dniem dywidendy następujących spółek:

Te artykuły również Cię zainteresują

Poniedziałek – Cyfrowy Polsat 0,26 zł

Wtorek – ZPUE 12,38 zł, Aiton 0,09 zł, Procad 0,07 zł

Środa – Police 0,31 zł, EKO Export 0,68 zł, Energoinstal 0,60 zł

Czwartek – CCS 0,35 zł, Energa 1 zł, Pro-Log 1,30 zł

Piątek – –

Porównując wysokość dywidendy do aktualnego kursu (18.05), najwyższą stopę oferują:

1. CCS 13,21%

2. Pro-Log 10,74%

3. Aiton 6,92%

4. Procad 5,83%

5. Energa 5,32%

6. Energoinstal 4,73%

7. ZPUE 3,38%

8. EKO Export, Police, Cyfrowy Polsat – poniżej 2%

Akcje muszą znajdować się na rachunku maklerskim na zakończeniu sesji giełdowej. Przy okazji tak ciekawego tygodnia, przeanalizujemy najciekawsze spółki, pokażemy gdzie znajdzie się kurs po odcięciu dywidendy i czy kupno pod lub po odcięciu dywidendy może być opłacalne.

Specjalnie dla wszystkich sympatyków warszawskiej giełdy opublikowaliśmy w miniony piątek banalnie prosty, aczkolwiek w swej prostocie genialny system Mebana Fabera. Jest to system, który w dłuższym terminie chroni przed stratami i praktycznie gwarantuje udział w każdej hossie.

Szczegóły tego systemu wraz z opisem badań nad przydatnością na polskim rynku znajdziecie Państwo w artykule: Czy proste rzeczy nadal działają? Poznaj genialny system Mebana Fabera.

W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy także szersze spojrzenie na sytuację na naszej giełdzie, artykuł pt. WIG – kupuj gdy leje się krew – czyli już czas na wzrosty?

Zapraszamy także na codzienne analizy giełdowe na Comparic.pl, tradycyjnie w 4 blokach:

Sezon na dywidendę

Spółka w trendzie wzrostowym

Analiza na zamówienie

Gorące spółki dnia

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm: (Aktualizacja 18.05)


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Raczej niemożliwe:) Będziemy pokazywać % na najbliższy tydzień, jakbym miał to zrobić dla całej tabelki to w dniu dywidendy ten % mógłby być już zupełnie inny. Nawet te z tygodnia odrobinę się zmienią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here