Naga MarketsZa nami kolejne udane tygodnie w wykonaniu Portfela Dywidendowego. Poziom zysku wygenerowanego na naszym rachunku oscyluje w rejonie maksimów mimo odcięcia kolejnej dywidendy. Portfel zachowuje także dobrą kondycję w zestawieniu z głównymi warszawskimi indeksami.

Wyniki Portfela Dywidendowego w porównaniu z głównymi warszawskimi indeksami

Od ostatniego wpisu w naszym cyklu wydarzyło się kilka istotnych rzeczy, o których napiszę w kolejnych akapitach. Na początku jednak proponuję zerknąć na aktualny stan naszego rachunku, który przedstawia się następująco:

Komponenty Portfela Dywidendowego

Pierwszą spółką, na którą chciałbym dziś zwrócić uwagę jest ABC Data. Jak zapowiadałem w jednym z poprzednich wpisów odpowiedzieliśmy na wezwanie MCI Venture Projects. Efektem naszego działania jest sprzedaż wszystkich 600 akcji ABC Daty jakie posiadaliśmy po cenie z wezwania, czyli 1,44 zł. W wyniku zbycia akcji na nasze konto po odliczeniu prowizji wpłynęło 860,63 zł. Przez cały okres posiadania akcji Spółki z tytułu udziału w wypracowanym zysku w postaci dywidendy nasze konto zasiliła kwota 163,45 zł. Po stronie kosztów znajduje się natomiast cena nabycia akcji, która wraz z prowizjami wyniosła łącznie 1 368,35 zł. Łatwo więc policzyć, że inwestycja w ABC Datę zakończyła się w naszym przypadku stratą w wysokości 344,27 zł.

W wyniku przeprowadzenia wezwania MCI Venture Projects przekroczyła próg 90% udziałów w akcjonariacie ABC Daty. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kolejnym krokiem powinno być zdjęcie ABC Daty z GPW.

Innymi ważnymi wydarzeniami do jakich doszło od ostatniego wpisu z cyklu Dywidenda = zysk? były wypłaty kolejnych dywidend. 17 czerwca na nasze konto wpłynęła w ten sposób pierwsza transza dywidendy z British Automotive Holding w wysokość 16 złotych netto oraz całość dywidendy z Eurotelu, co w naszym przypadku dało 80 złotych netto.

Kolejnym dywidendowym wydarzeniem związanym z naszym Portfelem było ustalenie prawa do udziału w zysku wypracowanym przez Dektrę. Zgodnie z uchwałą zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy na każdą akcję zostanie wypłacone 0,85 zł brutto. Wypłata ma nastąpić 4 września tego roku. W tym dniu z tytułu prawa do dywidendy z Dektry na nasze konto wpłynie 168,25 zł netto.

Jedną z lepszych ostatnio spółek w naszym Portfelu jest Pro-log, który kontynuuje dynamiczne wzrosty wartości akcji. Przypomnę, że jeszcze w marcu tego roku kupowaliśmy akcje tej spółki za 13,50 zł. Dziś inwestorzy wyceniają je na 18,30 zł.

Pro-log – wykres dzienny

Od ostatniego wpisu w naszym cyklu nie pojawiły się żadne nowe informacje mogące powodować dalszy wzrost ceny akcji Pro-loga.

Na koniec powrócę do akcji Eurotel, o których pisałem trzy tygodnie temu. Zgodnie z sugestiami kilku czytelników zdecydowałem zwiększyć nasz udział w akcjonariacie tej Spółki. Ponieważ po kolejnych dywidendach, zbyciu akcji ABC Daty oraz comiesięcnej wpłacie na naszym koncie zgromadziło się już przeszło 4 460 złotych zdecydowałem, że połowę tej kwoty przeznaczę na zakup akcji Eurotel.

W związku z powyższym składam zlecenie o następujących parametrach:

Zlecenia oczekujące

Jeśli zlecenie zostanie zrealizowane w niezmienionej formie to będzie to największa jednorazowa transakcja w historii Portfela Dywidendowego.

Ponieważ na naszym rachunku w dalszym ciągu pozostaje około 2 200 złotych wolnych środków tradycyjnie już zapraszam do kontaktu przez stronę Gospodarka24 lub w komentarzach bezpośrednio pod wpisem, gdzie możemy porozmawiać o inwestycjach w kolejne dywidendy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here