Naga MarketsZa nami kolejny udany tydzień dla Portfela Dywidendowego. Wartość zgromadzonych w nim aktywów wzrosła podczas ostatnich pięciu sesji o 47,38 zł, co odpowiada ruchowi o 0,74%. WIG20 poruszał się w tym czasie w nieco przeciwnym kierunku, tracąc 0,38%. Patrząc jednak na wcześniejsze wzrosty widziane wśród jego komponentów ruch taki nie jest tragedią. Widać to bardzo dobrze na wykresie indeksu blue chips w interwale tygodniowym, gdzie obserwujemy konsolidację w rejonie maksimów ruchu.

WIG20 – wykres tygodniowy

Na poniższym wykresie widzimy o ile aktualna wartość portfela przewyższa sumę wpłat. Na wykresie ładnie też wygląda stabilność wzrostów. Ostatnie 20 sesji to wręcz linia prosta odchylona pod stałym kątem w kierunku północnym. Warte uwagi jest też to, że w roku 2017 mieliśmy jak do tej pory pięć tygodni i każdy z nich zakończył się wzrostem wartości Portfela Dywidendowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Harmonogram wpłat do Portfela Dywidendowego

A jakim spółkom w tym tygodniu zawdzięczamy zyski?

Ostatnie pięć sesji zakończyło się wzrostem tylko dla dwóch z posiadanych przez nas ośmiu spółek. Były to Dektra i Echo Investment. Pierwsza dała nam zarobić 55,38 zł, a druga 42 zł. To w zupełności wystarczyło, aby z nawiązką zrównoważyć lekko negatywne odchylenia pozostałych spółek. Najwięcej, bo 17,02 zł straciliśmy na akcjach Pro-log.

Echo Investment – wykres dzienny

Na wykresie Echo Investment widzimy pozytywne zmiany i bardzo prawdopodobne jest, że jeśli w najbliższych dniach uda się przebić maksima z początku roku to obowiązującym celem dla kupujących staną się poziomy sprzed dnia odcięcia dywidendy, czyli 6,57 zł za akcję. Jest to zbieżne z niedawną rekomendacją Domu Maklerskiego mBanku, w której jedną akcję Echo Investment wyceniono na 6,64 zł.

W przeciwnym kierunku porusza się ostatnio cena akcji Interaolt.

Interaolt – wykres dzienny

Ta litewska spółka, której jesteśmy akcjonariuszami znajduje się obecnie w korekcie silnych grudniowych wzrostów. Widzimy, że cena osunęła się już o 50% wcześniejszego ruchu. Wyniki  na poziomie zysku netto  prezentowane przez Interaolt, osiągnięte w 2016 roku są bardzo podobne do tych z 2014. Wtedy to w postaci dywidendy zostało wypłacone 0,56 euro na każdą akcję. Jeśli w tym roku sytuacja by się powtórzyła to przy obecnym kursie euro dawałoby to dywidendę na poziomie około 2,40 zł. Oczywiście jest to poziom znacznie niższy niż w roku ubiegłym, ale przy obecnej cenie bardzo atrakcyjny z punktu widzenia Portfela Dywidendowego, ponieważ oznaczałby stopę dywidendy przekraczającą 16%. Biorąc pod uwagę wolne pieniądze na rachunku i perspektywę otrzymania dywidendy na takim właśnie poziomie postanawiam, że zwiększymy zaangażowanie w Interaolt składając następujące zlecenie:

Zlecenia oczekujące

Na koniec przypomnę o zbliżających się ważnych informacjach dotyczących praktycznie wszystkich naszych spółek. Pisałem już o tym na facebooku, napiszę i tutaj. Wielkimi krokami zbliżamy się do publikacji raportów okresowych za IV kwartał 2016. Informacje te w znacznie dokładniejszy sposób pozwolą nam oszacować poziom dywidend z poszczególnych spółek wchodzących w skład Portfela Dywidendowego.

Harmonogram Portfela Dywidendowego na najbliższe tygodnieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here