Naga MarketsTydzień temu podsumowałem drugi rok działania Portfela Dywidendowego. Najważniejsze słowa tego artykułu znalazły się na jego końcu.

Wynik Portfela Dywidendowego w 2016 i 2017 roku

Sprawdzanie tej metody w 2018 roku rozpoczynamy właśnie dziś, wpisem zapowiadającym kolejne 12 miesięcy działania Portfela Dywidendowego.

Zanim pokażę harmonogram wpłat comiesięcznej składki na rachunek maklerski informuję, że dokonałem w tym zakresie jednej technicznej zmiany. Do tej pory wpłaty dokonywane były około 15 dnia każdego miesiąca. Ze względów czysto statystycznych i późniejszej łatwości w porównywania wyników w okresach miesięcznych począwszy od stycznia 2018 wpłata na konto Portfela Dywidendowego realizowana będzie na koniec każdego miesiąca. Pozwoli to w łatwiejszy sposób pokazywać wyniki miesięczne naszego przedsięwzięcia i porównywać je z poszczególnymi indeksami. Jest to zmiana wyłącznie techniczna i nie wpływa na ogólne założenia działania Portfela Dywidendowego. W zakresie comiesięcznych wpłat na rachunek maklerski w dalszym ciągu najważniejsza pozostaje regularność i systematyczność.

Harmonogram wpłat

Wzorem lat poprzednich na rachunku Portfela Dywidendowego zaksięgowanych zostanie 12 wpłat po 400 złotych każda. Łączna kwota wpłacona w ten sposób osiągnie wysokość 4 800 złotych. Sumarycznie od początku działania projektu Dywidenda=zysk? na naszym rachunku maklerskim wartość wpłat wyniesie już 14 400 złotych.

Nie chcę tu określać jakichś celów na ten rok, ponieważ trudno przewidzieć w jakim kierunku będzie podążać cała warszawska giełda papierów wartościowych, niemniej jednak akcje notowane na rynku przy ul. Książęcej na pewno nie są drogie. Szczególnie jeśli porównamy je z akcjami amerykańskimi.

Patrząc na powyższy wykres nie sposób nie zauważyć, że dwa pierwsze tygodnie stycznia przyniosły dynamiczny wzrost wartości Portfela Dywidendowego. Jeśli do końca roku nie zyskalibyśmy już ani złotówki to i tak wzrost na koniec roku wyniósłby 3,99%, a wartość Portfela 16 759,96 zł – całkiem nieźle jak na dwa tygodnie. Oczywiście liczymy na „coś” więcej.

Tak dobry początek roku zawdzięczamy zaksięgowaniu na naszym rachunku dywidendy z Pro-loga i wzrostowi wartości Euco. Kilka złotych zyskaliśmy też dzięki Echo Investment i Interaolt.

Rok 2018 to czas, w którym chciałbym trochę większą wagę przyłożyć do tematu wychodzenia z nierentownych transakcji. Bardzo dobrze udawało się to realizować na samym początku testowania strategii Dywidenda = zysk? Jednak później pojawiły się z tym problemy i np. na Euco i ABC Dacie straciliśmy dobre kilka procent zysku.

Na koniec chciałbym pokazać z czym startujemy w rok 2018. Czy uważacie, że to dobry Portfel? Może jakieś akcje należy jak najszybciej sprzedać? Zanim ja przyglądnę się każdej spółce chętnie poznam Wasze opinie na ich temat.

Skład Portfela Dywidendowego

Czekam na wszelkie sugestie, komentarze czy uwagi. Można się ze mną kontaktować bezpośrednio pod artykułem, na Facebooku lub za pośrednictwem strony Gospodarka24 – ale to wszystko chyba doskonale wiecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here