Naga MarketsOstatni tydzień na GPW to rozwinięcie korekty, które widoczne jest również wśród spółek wchodzących w skład Portfela Dywidendowego. W porównaniu z ubiegłym piątkiem na wartości straciły wszystkie główne indeksy i wszystkie straciły więcej niż 1 procent.

Najmocniejszym z obserwowanych przeze mnie wskaźników obrazujących zachowanie się GPW był SWIG80, który spadł o 1,04%. Niewiele słabiej spisał się indeks zrzeszający dwadzieścia spółek o największej kapitalizacji na GPW. WIG20 oddał 1,12% swojej wartości. Natomiast MWIG40 stracił 1,56%. Każdy z wspomnianych powyżej indeksów oddalił się już od maksimów hossy na odległość przekraczającą 3%. Jeszcze bardziej negatywnie wyróżnia się indeks Blue Chips, który do maksimum trendu wzrostowego traci już blisko 5%.

Zysk Portfela Dywidendowego

Również Portfel Dywidendowy nie ma za sobą zbyt udanego tygodnia. W przeciągu ostatnich czterech sesji jego wartość spadła o 1,21%, a poziom zysku znalazł się w okolicach widzianych po raz ostatni w końcówce kwietnia. Jako częściowe wytłumaczenie takiego stanu rzeczy wskazać należy odcięcie kolejnej dywidendy. We wtorek od 45 posiadanych przez nas akcji Eurotel odcięto dywidendę o łącznej wartości 85,5 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skład Portfela Dywidendowego

Aktualnie czekamy na wypłatę dywidendy z wspomnianego Eurotelu oraz Euco. Obie spółki podzielą się z nami częścią wypracowanego przez siebie zysku w ostatnim tygodniu czerwca.

Pomijając Eurotel, o którym wspomniałem powyżej w wycenach poszczególnych spółek wchodzących w skład Portfela Dywidendowego nie stało się nic szczególnego. Największym, niestety negatywnym odchyleniem od ceny z ubiegłego piątku może poszczycić się ABC Data. Jej kapitalizacja spadła o 3,11%. Dla Portfela Dywidendowego oznacza to jednak spadek wartości zaledwie o 8 złotych.

ABC Data – wykres dzienny

Na wykresie dziennym notowań ABC Daty widzimy, że kurs przebywa aktualnie powyżej kluczowego wsparcia.

Przyglądając się komunikatom z poszczególnych spółek warto zwrócić uwagę na Dektrę. Od kilku tygodni pojawiały się informacje o sprzedaży akcji przez głównego udziałowca Spółki. W poniedziałek dowiedzieliśmy się kto kupił przynajmniej część z tych akcji. Zarząd Dektry otrzymał zawiadomienie od Copernicus Capital TFI SA, występującego w imieniu zarządzanego przez siebie funduszu Zolkiewicz & Partners Inwestycji w Wartość FIZ – o zwiększeniu przez Zolkiewicz & Partners Inwestycji w Wartość FIZ stanu posiadania akcji DEKTRA SA powyżej progu 5% ogólnej liczby głosów w Spółce. Przekroczenie wspomnianego powyżej progu nastąpiło 7 czerwca. Według komunikatu Zolkiewicz & Partners Inwestycji w Wartość FIZ posiada 90 000 akcji Spółki, stanowiących 8,15% kapitału zakładowego i uprawniających do 5,61% głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.

Dla porównania my posiadamy 142 akcje Spółki co stanowi 0,01286 % kapitału zakładowego. 🙂
Dektra – wykres dzienny

W środę Spółka podzieliła się z inwestorami jeszcze jednym komunikatem. Można się z niego dowiedzieć, że skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej Dektry wyniosły w maju 2,314 mln zł, czyli więcej o 21,1% niż w analogicznym okresie przed rokiem. Wzrost przychodów na podobnym poziomie Spółka odnotowała w całym okresie od stycznia do maja tego roku.

Patrząc na raport kwartalny z działalności w pierwszych trzech miesiącach tego roku oraz utrzymujące się pozytywne tendencje uważam, że warto zwiększyć nasze zaangażowanie w Dektrę. Jeśli trend poprawy wyników zostanie utrzymany to w kolejnych miesiącach możemy się spodziewać zarówno wzrostu ceny akcji, jak i solidnej dywidendy z zysku wypracowanego w 2017 roku.

Zlecenia oczekujące

Na koniec proponuję zerknąć na aktualny wykres MWIG40, który ma za sobą dwie nieudane próby sforsowania niedawnej linii trendu wzrostowego…..

MWIG40 – wykres dzienny

….ale dopóki wsparcie na poziomie 4670 punktów się trzyma mamy do czynienia tylko z korektą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here