Naga MarketsKrótszy niż normalnie tydzień na warszawskim parkiecie okazał się niezbyt udany dla Portfela Dywidendowego. Ostatnie 4 sesje upłynęły pod znakiem lekkiej przeceny. Ostatecznie zysk Portfela spadł o 0,78%. Z podobną tendencją mieliśmy do czynienia na głównych warszawskich indeksach. WIG20 stracił od ubiegłego piątku o 0,65%. W przypadku spółek o średniej kapitalizacji było jeszcze gorzej, a MWIG40 w przeciągu czterech sesji spadł 2,01%. Nieco lepiej zachował się SWIG80 tracąc 1,32%. Na tym tle wynik Portfela Dywidendowego nie wygląda bardzo źle (chociaż też nie ma czym się pochwalić).
Zysk Portfela Dywidendowego

W ostatnim tygodniu najmocniejszy negatywny wpływ na zachowanie się Portfela Dywidendowego miały dwie spółki. O 2,56% potaniały akcje Dektry, co przełożyło się na stratę w wysokości 35 złotych. Spadki mogły być spowodowane sprzedażą części akcji przez głównego udziałowca i wiceprezesa Zarządu Spółki, Pana Macieja Stefańskiego.

Dektra – wykres dzienny

Równocześnie na rynek trafił raport miesięczny, w którym podano, że Dektra w marcu zwiększyła przychody do 2 101 580 zł. W raporcie podano także, że w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku przychody spółki wyniosły 4 465 073 zł. Jest to wynik o 26% lepszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Całość raportu można przeczytać tutaj.

Na uwagę w zasługuje zdanie, że przedstawione dane wskazują, iż pierwszy kwartał 2017 roku był najlepszym, z kwartałów rozpoczynających rok, w historii Grupy Kapitałowej Emitenta.  Można się zatem spodziewać, że raport z działalności spółki w I kwartale 2017 roku, który ma zostać opublikowany 12 maja będzie dobry. 🙂

Spółka, na której traciliśmy podczas ostatnich czterech sesji to także Echo Investment. Jego kapitalizacja spadła w tym czasie o 1,83%, co przełożyło się na stratę równą 22 złote. W tym przypadku możemy jednak mówić o odreagowaniu wcześniejszych solidnych wzrostów.

Jako spółkę, która miała największy dodatni wpływ na zachowanie się Portfela Dywidendowego wskazać należy Euro-tax. Wzrost o 0,9% przełożył się na zysk w wysokości 12 złotych.

Skład Portfela Dywidendowego

Ostatni tydzień to też wpłata miesięcznej składki do Portfela Dywidendowego. Regularność w oszczędzaniu pozwoliła wpłacić do tej pory na rachunek maklerski kwotę w wysokości 6400 złotych. Aktualna wartość zgromadzonych aktywów wynosi 7 786,43 zł, z czego 827,62 zł stanowi gotówka, którą można przeznaczyć na zakupy.

Tydzień temu jako spółkę, którą potencjalnie widziałbym w Portfelu Dywidendowym wskazałem Kogenerację. Pokazałem wtedy wykres dzienny notowań spółki, na którym zawierał się ostatni rok Kogeneracji na warszawskim parkiecie.

Kogenera – wykres tygodniowy

Dziś dla szerszego zobrazowania wahań kursu tej spółki dywidendowej pokażę wykres w nieco dłuższej perspektywie. Widzimy, że od osiągnięcia szczytu w sierpniu ubiegłego roku spółka znajduje się w korekcie wcześniejszych wzrostów. Jej charakter pozwala zakładać, że możemy spodziewać się utrzymania trendu wzrostowego.

Argumenty fundamentalne przedstawione przed tygodniem oraz te techniczne widoczne na wykresie tygodniowym sprawiają, że składam zlecenie kupna akcji Kogeneracja.

Zlecenia oczekujące

Do napisania artykułu korzystałem z informacji dostępnych w serwisie http://infostrefa.com.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here