Naga MarketsPo przeczytaniu ostatniego wpisu z cyklu Dywidenda = zysk? nie sposób było nie odnieść wrażenia, że spodziewam się wzrostu wartości całego Portfela spółek dywidendowych. Spowodowane to było pozytywnymi wynikami kwartalnymi jakimi chwaliły się firmy, których akcje zostały przez nas zakupione. Te pozytywne odczucia zmaterializowały się bardzo szybko, bo już podczas kolejnych pięciu sesji, kiedy to Portfel Dywidendowy zyskał przeszło 319 zł, czyli 2,99% swojej wartości.

Zysk Portfela Dywidendowego

Jak widzimy na powyższym wykresie cały listopad jest bardzo udany dla Portfela Dywidendowego, a dzięki ostatnim pięciu sesjom zysk naszego rachunku znalazł się na poziomach najwyższych w historii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatni tydzień był udany nie tylko dla Portfela Dywidendowego. Wzrosty opanowały całą warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Zdrożały wszystkie obserwowane przeze mnie indeksy. WIG20 wzrósł o 1,45%, a gdyby nie słaba piątkowa sesja wynik ten byłby znacznie lepszy. MWIG40 zdrożał o 0,94% i do maksimum z 12 października traci już tylko 3,4%. Wzrosty kontynuował też SWIG80 rosnąc na przestrzeni tygodnia o 1,02%. Był to drugi z rzędu wzrostowy tydzień dla najmniejszych spółek z warszawskiego parkietu, a odbicie od dołka z 13 listopada wynosi już ponad 3%.

Skład Portfela Dywidendowego

Wśród dziewięciu spółek znajdujących się na rachunku Portfela Dywidendowego podczas ostatnich pięciu sesji zdrożało aż sześć. Największą część wypracowanego w ostatnich dniach zysku zawdzięczamy Dektrze i Europejskiemu Centrum Odszkodowań. Pierwsza z wymienionych spółek zdrożała o 4,59%, co ze względu na nasze spore zaangażowanie w jej akcje przełożyło się na wzrost wartości Portfela Dywidendowego o przeszło 122 złote. W serwisach informacyjnych nie znalazłem nowych wiadomości dotyczących Spółki.

Zdecydowanie inaczej sytuacja wyglądała w przypadku Euco, którego wartość od ubiegłego piątku wzrosła o 26,14%! Wynik ten przełożył się na wzrost zysku generowanego przez Portfel Dywidendowy o przeszło 114 złotych.

Europejskie Centrum Odszkodowań – wykres dzienny

W tym przypadku widoczne na wykresie wzrosty Euco inwestorzy zawdzięczać mogą raportowi kwartalnemu opublikowanemu przez Spółkę. Co ciekawe, część z inwestorów handlujących akcjami tej spółki chyba spodziewało się bardzo pozytywnego raportu, bo wzrosty rozpoczęły się już w poniedziałek, a raport kwartalny dostępny był dopiero przed środową sesją.

Europejskie Centrum Odszkodowań – rachunek zysków i strat

Z przedstawionego przez Spółkę sprawozdania wynika, że w III kwartale skonsolidowany zysk netto Euco spadł o 6% do 4 758 tys. zł z 5 062 tys. zł rok wcześniej. Narastająco od początku roku Euco wypracowało 9 866 tys. zł zysku netto wobec 21 489 tys. zł przed rokiem. Oczywiście jest to wynik słabszy o przeszło 53%, ale po katastrofalnym wręcz drugim kwartale rynek spodziewał się, że także trzeci nie będzie zbyt udany. Nic takiego jednak nie miało miejsca i rynek odebrał te informacje pozytywnie.

W ubiegłym tygodniu wzrosty kontynuował także Eurotel. Jego akcje podrożały o kolejne 6,65%, co przełożyło się na wzrost wartości Portfela Dywidendowego o przeszło 63 złote. Na rynku nie pojawiły się nowe informacje dotyczące spółki, a o powodach wzrostów pisałem w ubiegłym tygodniu. W mojej opinii wszystkie wyciągnięte wtedy wnioski w dalszym ciągu pozostają aktualne.

Eurotel – wykres dzienny

Na wykresie widzimy, że cena akcji Eurotelu zbliżyła się do luki powstałej w dniu odcięcia ostatniej dywidendy.

Na wartości mocniej zyskiwał także Skarbiec. Jego kapitalizacja zwiększyła się o 4,39%, co przełożyło się na wzrost wartości naszego rachunku o prawie 36 złotych.

W przeciwną stronę wartość Portfela Dywidendowego ciągnęły trzy spółki. Były to Interaolt, Kogeneracja i Pro-log. Spadki te nie wpłynęły jednak w znaczący sposób na wartość Portfela Dywidendowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here