Naga MarketsPo dwóch dobrych tygodniach w wykonaniu Portfela Dywidendowego, podczas ostatnich pięciu sesji mogliśmy obserwować krok wstecz. Przecenie uległa większość spółek wchodzących w jego skład, a te które zdrożały zrobiły to w niewielkim stopniu. Sumarycznie wycena naszego rachunku stopniała o prawie 214 zł, czyli 2,22%. Zupełnie odmienne nastroje towarzyszą bykom zaangażowanym w spółki z indeksu WIG20, który podczas ostatniego tygodnia zyskał 4,74% i wyznaczył nowe maksima trendu wzrostowego na poziomie 2481,63 punktu. Zdecydowanie słabiej, choć również wzrostowo spisał się MWIG40. W przypadku spółek o średniej kapitalizacji na przestrzeni tygodnia mogliśmy zaobserwować wzrost o 0,22%. Odbicie widzieliśmy także wśród najmniejszych spółek. Indeks SWIG80 zyskał 1,34%.

Zysk Portfela Dywidendowego

Za ostatni spadek widoczny na powyższym wykresie w największym stopniu odpowiedzialna jest Dektra. Spółka straciła w ostatnim tygodniu 3,09% i przełożyło się to na spadek wartości Portfela o 83 złote. W oficjalnych komunikatach nie doszukałem się informacji mogących być bezpośrednim powodem przeceny. Ostatnie spadki nie zmieniają jednak sytuacji technicznej na wykresie notowań Dektry i w dalszym ciągu można spodziewać się ruchu ceny w kierunku północnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadki kontynuowane były również w przypadku EUCO. W ostatnim tygodniu odparowało aż 8,65% wartości Spółki. Zaangażowanie Portfela w akcje EUCO nie jest duże, ale i tak ruch ten spowodował stratę w wysokości 53 złotych.

EUCO – wykres dzienny

W tym przypadku na wykresie widzimy wyraźny trend spadkowy i na chwilę obecną nie ma sygnałów technicznych pozwalających mieć nadzieję na jego zmianę. Przypomnę, że Spółka 31 sierpnia opublikuje raport z działalności w I półroczu 2017 roku i można mieć nadzieję, że dzień ten doprowadzi do jakiegoś przełomu.

Po kilku lepszych tygodniach, słabiej zaczął zachowywać się także Interaolt. W przeciągu ostatnich pięciu sesji spółka straciła 2,36%, co zmniejszyło wartość naszego rachunku o blisko 34 złote. Również Interaolt nie podzielił się z inwestorami żadnym komunikatem mogącym być podstawą obserwowanych spadków.

Interaolt – wykres dzienny

Na wykresie dziennym Interaolt w dalszym ciągu możemy jednak obserwować lekko wzrostową tendencję zapoczątkowaną w czerwcu na poziomie 11 złotych.

Podczas ostatniego tygodnia na wartości traciły również Echo Investment, Eurotel i Kogeneracja. Ostatnia z wymienionych spółek podała w środę informację o planie zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy w dniu 21 września w siedzibie Spółki. W porządku obrad przewidziano powołanie członka Rady Nadzorczej.

Kogeneracja – wykres dzienny

Ostatni tydzień sierpnia powinien być dość ciekawy z punktu widzenia Portfela Dywidendowego. Raporty półroczne przedstawią bowiem Kogeneracja, Euco i ABC Data. Raportem rocznym za okres od 1 lipca 2016 do 30 czerwca 2017 podzieli się z inwestorami Skarbiec.

Harmonogram Portfela Dywidendowego

W związku z raportem rocznym z Skarbca spodziewam się także informacji o wysokości zysku, który Zarząd chciałby zarekomendować Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy do wypłaty w postaci dywidendy. Ponieważ w Portfelu Dywidendowym akcje Skarbca stanowią aktualnie mniej niż 5% udziałów, a od ostatniego zakupu w Spółce nie zaszły żadne fundamentalne zmiany przed otwarciem poniedziałkowej sesji na GPW proponuję następujące zlecenie:

Zlecenia oczekujące

Na koniec zerknijcie na tygodniowy wykres WIG20. Wzrosty są bardzo ładne, ale trzeba pamiętać, że opór coraz bliżej.

WIG 20 – wykres tygodniowyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here