Naga Markets



Dziś rozpoczyna się trzeci miesiąc działania naszego portfela dywidendowego. Skupiamy w nim spółki, które mają nam dać w przyszłości solidny i stabilny poziom dywidendy. Zależy nam na kupnie akcji, które w długim okresie czasu przyniosą zadowalającą stopę zwrotu. Portfel wyceniony po cenach z dzisiejszego zamknięcia sesji ma wartość 1255,36 zł i zawiera w sobie trzy elementy.

Skład portfela dywidendowego
Skład portfela dywidendowego

Jak widzimy na powyższej tabeli część akcyjna wyceniana jest z zyskiem. Sporą wartość w portfelu stanowi gotówka, która pojawiła się wraz z marcową wpłatą. Osobiście uważam, że na rynku jest wiele okazji, szczególnie patrząc z perspektywy naszego portfela dywidendowego więc nie ma sensu długo zwlekać z kolejnymi zakupami.

Te artykuły również Cię zainteresują




W ostatnim wpisie przybliżyłem aktualną sytuację GPW. Zanim jednak podejmę decyzję zakupową chciałbym przyjrzeć się bliżej kolejnemu przedstawicielowi rynku NewConnect. Spółką, która spełnia nasze główne założenie niewątpliwie jest Danks. W ostatnich czterech latach dywidenda była wypłacana tu trzykrotnie, a jej stopa za każdym razem przekraczała 10%. W ubiegłym roku osiągnęła poziom 10,19%.

Danks Europejskie Centrum Doradztwa Podatkowego SA wspiera klientów w procesie budowania i optymalizacji księgowej. W ofercie spółki są dwa główne działy. Są to:

  • usługi księgowe
  • usługi doradztwa finansowego

Firma na swojej stronie chwali się kompleksowością świadczonych usług. Zapewnia jej to sporą dywersyfikację źródeł przychodów oraz niewielką wrażliwość na wahania koniunktury. Innowacyjnością spółki jest to, że oferuje ona swoim klientom stały dostęp online do ich ksiąg rachunkowych. Danks posiada w swoim zespole wysoko wykwalifikowanych pracowników co sprawia, że jest w stanie dostarczyć klientom usługi na bardzo wysokim poziomie. Spółka bierze na siebie pełną odpowiedzialność materialną za błędy w wykonanej usłudze. Danks posiada odpowiednią polisę OC, która zabezpiecza go przed ewentualnymi roszczeniami klientów.

Jak wynika z raportów okresowych za działalność w 2015 roku wzrost zysku netto sięgnął 24% w porównaniu z rokiem poprzednim. Z największą kwartalną dynamiką wzrostu zysku mieliśmy do czynienia w pierwszych trzech miesiącach 2015 roku. Osiągnęła ona wtedy blisko 65%. W kolejnych kwartałach było już troszkę słabiej, jednak tylko w IV kwartale 2015 roku nie udało się spółce poprawić wyniku z analogicznego okresu roku poprzedniego.

Zysk netto - Danks
Zysk netto – Danks

Za wzrostem zysku netto spółki nie idzie w parze wzrost cen akcji. Dzieje się wręcz odwrotnie. Na przestrzeni ostatniego roku wartość spółki Danks spadła o przeszło 23%.

Danks - wykres dzienny
Danks – wykres dzienny

Z punktu widzenia naszego portfela dywidendowego spółka Danks jest ciekawą propozycją. Jednak istnieje jeden spory mankament, na który trzeba zwrócić uwagę. Otóż, ze względu na podwyższenie kapitału zakładowego na drodze emisji akcji serii D, do której doszło w IV kwartale 2015 roku nie zdecyduję się w tym momencie na kupno tych akcji. Istnieje spore ryzyko, że czynnik ten w znaczący sposób może wpłynąć na poziom dywidendy. Na chwilę obecną większe nadzieje pokładam w spółce opisywanej na początku miesiąca, a do Danks wrócimy być może w niedalekiej przyszłości.

Składamy więc zlecenie oczekujące:

Zlecenia oczekujące
Zlecenia oczekujące

Do napisania artykułu korzystałem z informacji na stronie https://www.danks.pl/



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Do portfela spółek dywidendowych proponuję zakupić litewską spółkę energetyczną Inter Rao Lietuva (IRL) notowaną na GPW , firma co roku wypłaca dywidendę i zgodnie z umową akcjonariuszy wypłata dywidendy to nie mniej niż 70% zysku ale w ostatnich lata dywidenda była bliżej 100%. Jako że spółka notowana jest z c/z poniżej 5 to dywidenda wyniesie w tym roku między 14 a 20%, największa na całej giełdzie jeśli weźmy pod uwagę dywidendę z zysku za 2015 (nie wypłacanie z kapitału zapasowego).

  2. Ja sie zastanawiam czy na naszej giełdzie bedzie miał kto zgasic swiatło za 6-mcy.
    Młody człowiek chce zarabiac-powodzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here