Naga MarketsPo zapowiedzi tego nowego cyklu dostałem dwie propozycje spółek do portfela. Pozwoliłem sobie jednak zaproponować coś innego. Pod lupę chciałbym wziąć spółkę notowaną na rynku New Connect.

Jeśli ktoś jeszcze nie widział pierwszego wpisu w cyklu “Dywidenda = zysk?” przed przystąpieniem do dalszej lektury warto się z nim zapoznać.

Te artykuły również Cię zainteresują
Grupa kapitałowa Euro-Tax.pl S.A. działa na rynku zwrotu podatku za pracę za granicą (Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Holandia, USA, Norwegia). Działalność ta cechuje się wysoką rentownością netto, która jest na poziomie ponad 30%. Od 2006 roku Grupa obsłużyła ponad 75 tys. klientów i odzyskała dla nich ponad 175 mln zł podatków. Model przychodowy spółki jest bardzo prosty. Klienci płacą prowizję w wysokości około 15% od rzeczywistego zrealizowanego zwrotu.

Przychody i zysk netto w latach 2008 - 2014
Przychody i zysk netto w latach 2008 – 2014

Wykres przedstawia przychody oraz zysk netto spółki w latach 2008-2014, które utrzymywały się na w miarę stabilnym poziomie. Jedynie rok 2013 wypada na tym tle blado, ale od tego momentu notujemy stopniową poprawę wyników. Jak wynika z raportu z działalności po III kw. 2015 roku zysk netto wyniósł 2 mln 194 tys. zł wobec 643 tys. zł rok wcześniej. Stanowi to wzrost o 241%! Mnie taka dynamika wzrostu zysku zadowala i zapowiada, że dywidenda powinna być wyższa niż rok wcześniej.

Fragment raportu finansowego spółki za III kw. 2015 roku
Fragment raportu finansowego spółki za III kw. 2015 roku

Wskaźnik C/Z również wydaje się być tu korzystny, bo na 15 stycznia tego roku wynosił 4,7. Spółka od 2010 roku nieprzerwanie wypłaca dywidendę. Na przestrzeni tych lat jej stopa wynosiła średnio 9,78%. Trzeba zaznaczyć, że średnią mocno zaniża tu rok 2010, w którym stopa dywidendy wyniosła tylko 3,62%! Co i tak nie jest wynikiem tragicznym. 🙂

Przy decyzji zakupu nie sposób nie zwrócić uwagi na zachowanie się kursu. Na przestrzeni ostatniego roku mamy znaczny wzrost sięgający przeszło 200%. Jednak patrząc na wzrost zysków całej Grupy Euro-Tax.pl uważam, że cena jest ciągle korzystna, a do poziomów cenowych z 2010 i 2011 mamy jeszcze sporo miejsca.

Wykres tygodniowy
Wykres tygodniowy – Euro-tax.pl

Wobec wszystkiego co napisałem powyżej podejmuję decyzję złożyć zlecenie kupna akcji spółki Euto-Tax.pl za całą kwotę, którą mamy w portfelu. Od zlecenia będziemy musieli zapłacić opłatę w wysokości 3zł. Cena zamknięcia z piątkowej sesji wyniosła 2,98 zł. Ostatni tydzień przyniósł wahania się kursu między 2,83, a 3 zł. Wobec tego do systemu przekazuję zlecenie kupna 136 akcji spółki po 2,90. Jeśli w poniedziałek nie uda się kupić akcji po tym kursie limit będzie sukcesywnie podnoszony, jednak nie chcę zapłacić więcej niż 3zł za akcję.

Zlecenia oczekujące

Przed kupnem akcji nasz portfel składa się w 100% z gotówki, która została wpłacona na rachunek zgodnie z harmonogramem 15 stycznia.

Skład portfela

Do napisania artykułu wykorzystałem dane dostępne na stronie https://www.euro-tax-sa.pl/.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here