Naga MarketsOstatni tydzień dla Portfela Dywidendowego był udany. Bo tak trzeba opisać wzrost jego wartości o 0,9%. Z głównych warszawskich indeksów lepiej zachowywał się WIG20, który wzrósł o 1,36%. Nieco słabiej spisał się indeks obrazujący zmiany cen akcji spółek o średniej kapitalizacji, rosnąc o 0,63%. Zupełnie odmienna tendencja towarzyszyła notowaniom indeksu SWIG80, który stracił 0,41% i oddalił się od szczytów hossy na odległość przekraczającą 2%.

Zysk Portfela Dywidendowego

Jak widzimy na wykresie obrazującym zmianę zysku Portfela Dywidendowego w czasie, po tygodniowej przerwie powrócił on do odrabiania lutowo-marcowych strat. Do poziomu z połowy lutego brakuje nam kwoty niewiele przekraczającej 230 złotych.

Aktualna wycena Portfela Dywidendowego to 7 857,42 zł i na przestrzeni tygodnia wzrosła o prawie 71 złotych. Od wtorku nie posiadamy prawie wolnej gotówki. Za 770 złotych kupiliśmy 8 akcji Kogeneracji.

Historia transakcji Portfela Dywidendowego

Aktualna cena akcji Kogeneracji znajduje się nieznacznie poniżej naszej ceny zakupu.

Za większość wzrostu wartości Portfela Dywidendowego w ubiegłym tygodniu odpowiada Dektra, z której otrzymaliśmy komunikat o zwołaniu na 9 czerwca 2017 roku Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. W projektach uchwał znalazła się propozycja podziału zysku wypracowanego w 2016 roku. Nie jest to nowa informacja, ale rynek zareagował na nią bardzo pozytywnie i na przestrzeni całego tygodnia akcje Dektry podrożały o przeszło 10,5%. Wg wspomnianego projektu uchwały, dywidenda miałaby wynieść 1,05 zł na każdą akcję. Dzień ustalenia prawa do dywidendy to 30 czerwca 2017 roku, a na wypłatę trzebaby zaczekać do 11 sierpnia 2017 roku. Przy obecnym kursie stopa dywidendy wyniosłaby 10%.

Dektra – wykres dzienny

Najsłabszą spółką wśród komponentów Portfela Dywidendowego okazało się Echo Investment, które straciło 2,7% swojej kapitalizacji. Dla nas oznacza to stratę na poziomie 32 złotych.

Echo Investment – wykres dzienny

Na wykresie widzimy, że po nieudanym zbliżeniu się notowań do poziomów maksimum z lutego tego roku kurs zaczął dynamiczniej się cofać. Ciągle aktualny pozostaje zakres wahań się kursu jaki obserwujemy od czterech miesięcy. Jakieś zmiany w tej kwestii mogą potencjalnie nastąpić po publikacji raportu rocznego z działalności Echo Investment, która została zaplanowana na wtorek 25 kwietnia 2017 roku.

Stratę blisko 25 złotych zanotowaliśmy za sprawą Euro-tax, który potaniał o 1,8%. Trzeba uczciwie przyznać, że na akcjach tej spółki mamy ostatnio mniejszą płynność, co powoduje osuwanie się kursu. Sytuację mają szansę zmienić informacje o dywidendzie, które powinny pojawić się w najbliższej przyszłości.

Euro-tax – wykres dzienny

Wracając na koniec do WIG20, który w przeciągu ostatnich dwóch tygodni pokazał sporą chęć do wzrostów warto odnotować wyjście powyżej górnego ograniczenia kanału rysującego się na wykresie dziennym od dwóch miesięcy.

WIG20 – wykres dzienny

W piątek wydawało się nawet, że byki przeprowadzą jakiś atak na marcowe szczyty aktualnego trendu wzrostowego. Ostatecznie próba nie została zakończona sukcesem, ale całość i tak wygląda optymistycznie dla kupujących.

Jest szansa na nowe szczyty indeksu blue chips w tym tygodniu?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here