Naga MarketsOstatni tydzień nie był udany dla inwestorów posiadających długie pozycje na warszawskim parkiecie. Dwa z głównych indeksów publikowanych przez GPW tydzień zakończyło pod kreską. Wskaźnik obrazujący zachowanie się warszawskich blue chips podczas ostatnich pięciu sesji stracił 0,70% i chyba wszyscy powoli zaczynają się przyzwyczajać do jego obecności poniżej ważnego poziomu 2500 punktów. Pod kreską tydzień zakończył także SWIG80, choć jeszcze w środę o godzinie 9 można było mieć nadzieję, że przyszedł czas na odreagowanie kilkumiesięcznych spadków. Ostatecznie SWIG80 stracił co prawda tylko 0,05%, ale nie skala spadku jest najważniejsza, a styl w jakim tego dokonano.

SWIG80 – wykres dzienny

Jedynie indeks MWIG40 zdołał w ostatnich pięciu dniach sesyjnych wypracować wzrost i utrzymać szanse na wybicie z trwającej od marca konsolidacji. Wskaźnik obrazujący zachowanie się spółek o średniej kapitalizacji zyskał 0,89%. Jeśli w kolejnym tygodniu udałoby się powtórzyć ten wynik na MWIG40 obserwowalibyśmy nowe szczyty hossy.

Portfel Dywidendowy podczas ostatnich pięciu sesji wypracował lekki wzrost. Wartość akcji zgromadzonych na naszym rachunku wzrosła o 0,11%, czyli 10 złotych. Na tle rynku jest to przyzwoity rezultat.

Zysk Portfela Dywidendowego

Wzrost wartości Portfela Dywidendowego w ostatnim tygodniu zawdzięczamy Dektrze. Kapitalizacja tej spółki notowanej na NewConnect wzrosła w ostatnim tygodniu o 1,65%, co przełożyło się na wzrost wartości naszego rachunku o przeszło 44 złote. Wzrosty te mogą być w dalszym ciągu powodowane opublikowanymi niedawno wynikami półrocznymi i miesięcznymi. Pozytywny wpływ na sytuację spółki może mieć także kondycja całego sektora budowlanego (GUS w ostatnim tygodniu opublikował bardzo dobre dane o produkcji budowlano-montażowej).

Dektra – wykres dzienny

Wzrost udało się osiągnąć również ABC Dacie. Wartość spółki wzrosła o 1,09%. Jednak ze względu na nasze małe zaangażowanie w jej akcje zyskaliśmy na tym zaledwie 2,7 zł. 🙂 Pierwszy od bardzo dawna wzrostowy tydzień zaliczyło także Euco, które drożało o 0,66%, co przełożyło się na wzrost wartości Portfela Dywidendowego o 2,64 zł. 🙂 Spółka podała w komunikacie, że w dniu 18 października zwołane zostanie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w sprawie powołania nowych członków Rady Nadzorczej.

W ubiegłym tygodniu wśród komponentów Portfela Dywidendowego nieco więcej było spółek tracących na wartości. Nie były to jednak dotkliwe dla nas przeceny. Spółką, na której nasz rachunek stracił najwięcej był Skarbiec. Jego akcje zostały przecenione o 1,20%, co oznacza spadek wartości Portfela o niewiele ponad 12 złotych.

Delikatnej przecenie uległ także Interaolt. Jego kapitalizacja spadła na przestrzeni tygodnia o 0,84%. Ruch ten spowodował zmniejszenie wyceny posiadanego przez nas pakietu akcji tej litewskiej Spółki o 12 złotych.

Interaolt – wykres dzienny

Jak widzimy na powyższym wykresie ruch wzrostowy zapoczątkowany w drugiej połowie czerwca zatrzymał się przy dolnym ograniczeniu luki powstałej w dniu odcięcia dywidendy. Jedynymi oficjalnymi komunikatami jakimi podzieliła się Spółka były informacje o transakcjach na akcjach Interaolt dokonane przez osoby związane ze Spółką. Były to operacje zarówno kupna jak i sprzedaży akcji przeprowadzone w dniach 15 września i 18 września. Komunikaty te oczywiście są neutralne dla przyszłych notowań akcji Interaolt.

Największą procentową zmianę wartości z spółek tracących odnotowała Kogeneracja. Jej kapitalizacja spadła o 1,30%, co przełożyło się na spadek zysku generowanego przez Portfel Dywidendowy o niewiele ponad 8 złotych.

Kogeneracja – wykres dzienny

Jak widzimy na powyższym wykresie cena akcji Kogeneracji po zamknięciu luki powstałej w dniu odcięcia dywidendy powróciła do spadków, a aktualna kapitalizacja Spółki jest na dwunastomiesięcznych minimach.

W czwartek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Kogeneracji. Przegłosowano na nim zmiany w Radzie Nadzorczej Spółki oraz zatwierdzono sposób wynagradzania członków Rady.

Z spółek, które w bardzo niewielkim stopniu zmieniły swoją wartość w ubiegłym tygodniu wspomnieć trzeba o Echo Investment i Eurotelu.

Pierwsza z nich w ostatnim dniach podała komunikat o zwołaniu na 16 października Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. W porządku obrad najważniejszym punktem jest zmiana treści Statutu Spółki.

Echo Investment – wykres dzienny

Informacja o zwołaniu NWZA i treści uchwał nie wpłynęła znacząco na zmianę wyceny Spółki.

Eurotel natomiast w poniedziałek opublikował wyniki za pierwsze półrocze tego roku. Zysk netto Spółki wzrósł w pierwszym półroczu o 32% i wyniósł 4 615 tys. zł wobec 3 489 tys. zł w analogicznym okresie przed rokiem. Szczególnie dobre rezultaty przynosi Spółce współpraca z Apple dzięki marce iDream. Nieznacznie spadły natomiast przychody ze współpracy z T-Mobile i Play.

Eurotel – wykres dzienny

Na wykresie widzimy, że praktycznie od kwietnia cena akcji Eurotel porusza się w lekko spadkowym kanale, który jest dość dobrze respektowany. Może wobec poprawiających się wyników Eurotel warto dokupić jego akcji?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here