Naga MarketsZa nami krótki, ale zyskowny tydzień w wykonaniu Portfela Dywidendowego. Tydzień przeplatany dniami wolnymi od sesji giełdowej, tydzień w którym część inwestorów była zdziwiona, że 2 maja, czyli w Święto Flagi przy ulicy Książęcej w Warszawie praca toczyła się w normalnym rytmie, przy przyzwoitych jak na otaczające warunki obrotach.

Ostatecznie Portfel Dywidendowy zyskał 0,76%. Słabiej zachowywały się główne warszawskie indeksy, ale każdy z nich na przestrzeni ostatnich trzech sesji zyskał na wartości. WIG20 poszedł w górę o 0,22% i podczas czwartkowej sesji wyznaczył nowe maksima trendu wzrostowego. Ostatecznie piątkowe zamknięcie wypadło 1,66% poniżej tego punktu. MWIG40 był tym razem najmocniejszym z głównych indeksów i urósł w sumie o 0,67%. Pozwoliło to na jeszcze większe zbliżenie się do maksimów trendu. SWIG80 zyskał kosmetyczne 0,04%.

Zysk Portfela Dywidendowego

Na wykresie obrazującym poziom zysku wypracowanego przez Portfel Dywidendowy widzimy, że od kilku tygodni trwa powolny ruch w górę i tylko czterokrotnie w dniach kończących tydzień jego wartość była wyższa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnie trzy sesje to wzrost o blisko 60 złotych wypracowane głównie dzięki Euro-tax, którego kapitalizacja zwiększyła się o 8,91%. W naszym przypadku oznaczało to zysk w wysokości 121 złotych. Przed zbliżającą się dywidendą zarobić dał nam także Interaolt rosnący o 4,25%. W połączeniu z ilością akcji litewskiej spółki, które posiadamy oznaczało to wzrost wartości Portfela o 26 złotych.

Euro-tax – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazły się w tym tygodniu walory Pro-loga i Dektry. Pierwsza z nich potaniała o 4,67%, co oznacza dla nas stratę 38 złotych. Druga natomiast oddała część zysków wypracowanych w poprzednich tygodniach i uległa przecenie o 2,11% zmniejszając wartość Portfela o prawie 33 złote.

Dektra – wykres dzienny

Ostatni tydzień nie był obfity w informacje z giełdowych spółek. Nie dopatrzyłem się też żadnych istotnych nowych danych dotyczących akcji, które posiadamy. W najbliższych dniach powinno być już pod tym względem znacznie lepiej. Jak już pokazywałem na stronie Gospodarka24 nadchodzące dni powinny być całkiem interesujące dla inwestorów przyglądających się spółkom Portfela Dywidendowego.

Harmonogram Portfela Dywidendowego

W najbliższych dniach będziemy mieć kilka ważnych raportów z działalności spółek w całym 2016 roku lub w I kwartale 2017 roku. Na dzień 15 maja zaplanowano ustalenie prawa do dywidendy z Interaolt. Jeśli ktoś chce jeszcze załapać się na podział zysku z tej spółki energetycznej to pozostało mu już naprawdę niewiele czasu na zakup akcji. Aktualna stopa dywidendy kształtuje się na poziomie przekraczającym 16%!

Na koniec tego krótkiego tekstu chciałbym wrócić jeszcze do WIG20 i czwartkowej sesji.
WIG 20 – wykres dzienny

Indeks zrzeszający dwadzieścia największych i najbardziej płynnych spółek w Warszawie po osiągnięciu w pierwszej godzinie sesji maksimum na poziomie 2422,31 punktu zaczął się cofać. W okolicy godziny 14 spadki przybrały na sile i z początkowych rekordów hossy znaleźliśmy się na ponad jednoprocentowym minusie. Ostatecznie bykom udało się podnieść indeks, ale nie była to na pewno mocna sesja strony popytowej.

Na uwagę zasługuje też moim zdaniem fakt, że WIG20 mógł się w tym dniu pochwalić się bardzo wysokimi obrotami. Choć piątkowa sesja trochę zamazała złe wrażenie pozostawione w czwartek to zachęcam żeby w tyle głowy mieć zapaloną żółtą lampkę kontrolną. Przynajmniej do momentu pokonania czwartkowych maksimów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here