Naga MarketsNa Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie obserwujemy ostatnio inwestorów w bardzo odmiennych nastrojach. Posiadacze akcji największych spółek notowanych przy ul. Książęcej zdecydowanie nie mają powodów do zadowolenia. Zupełnie inne uczucia towarzyszą akcjonariuszom spółek małych. W takim otoczeniu bardzo dobrze radzi sobie Portfel Dywidendowy. Za nami kolejne udane tygodnie dla jego wyceny.

Kilka napisanych powyżej zdań doskonale obrazuje tabela z miesięcznymi stopami zwrotu głównych warszawskich indeksów i ich porównaniem z osiągnięciami Portfela Dywidendowego.

Wynik Portfela Dywidendowego w kolejnych miesiącach

Od ostatniego wpisu w cyklu Dywidenda = zysk? na naszym rachunku dokonane zostały dwie zmiany. I tak, już 18 lutego na otwarciu sesji zrealizowane zostało nasze ostatnie zlecenie zakupu akcji British Automotive Holding. Przypomnę, że chcieliśmy kupić 413 akcji tej spółki działającej w branży motoryzacyjnej. Po transakcji na naszym rachunku znajduje się 500 akcji BAH. Drugim ważnym wydarzeniem  dotyczącym naszego konta była kolejna miesięczna wpłata w wysokości 400 zł. Przez przeszło już trzy lata działania Portfela Dywidendowego na nasz rachunek wpłynęło w comiesięcznych ratach łącznie 15 200 złotych.

Porównanie wartości wpłat z wartością Portfela Dywidendowego

Wracając jeszcze do British Automotive Holding i zakupu kolejnego pakietu akcji tej spółki. Od momentu realizacji tej transakcji wartość Spółki wzrosła o 26,6%. Tak mocne zachowanie się walorów BAH możemy obserwować dzięki kolejnym pozytywnym komunikatom napływającym ze Spółki. Bardzo ciekawym pomysłem, który wychodzi naprzeciw  nowym trendom rynkowym takim jak: rosnąca mobilność społeczeństw zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej oraz brak chęci posiadania na własność środków transportu jest rozpoczęcie działalności w zakresie wypożyczania samochodów. British Automotive Holding podpisał w tym celu umowę franczyzową ze spółką Surprice Rent A Car (CY) Ltd. W ostatnich dniach podano także, że BAH rozszerzy współpracę z tą spółką o wynajem samochodów w Czechach.

Prezes British Automotive Holding o najbliższych planach Spółki powiedział następująco: Intensywnie pracujemy nad dywersyfikacją biznesu grupy, a dynamiczny rozwój projektu wypożyczalni samochodów pod marką SurPrice jest jednym z naszych priorytetów. Jednym z atutów tego biznesu jest, przy posiadaniu odpowiedniego know-how i możliwości organizacyjnych, jego skalowalność. Chcemy dynamicznie zwiększać skalę prowadzonej działalności w tym obszarze, wykorzystując możliwości biznesowe tak w kraju, jak i poza jego granicami. Rynek czeski, z racji geograficznej bliskości i potencjału, jest dla nas atrakcyjny. Na tym jednak nie koniec. Aktywnie szukamy kolejnych lokalizacji zarówno w Polsce, jak i za granicą.

British Automotive Holding – wykres dzienny

Wszystko to są bardzo pozytywne zmiany. Pozytywne jest również to, że zaczynają w nie wierzyć również inwestorzy, a najlepiej widać to na powyższym wykresie.

Patrząc na układ techniczny widoczny na wykresie BAH aktualnie cena znajduje się pod dolnym ograniczeniem luki bessy powstałej 6 sierpnia 2018 r. po wypowiedzeniu spółce umowy dealerskiej. Warto zaznaczyć, że dobre informacje, o których wspomniałem powyżej doprowadziły do wzrostu wartości Spółki od dołka z 17 stycznia tego roku o przeszło 91%. Niewątpliwie więc krótkoterminowe inwestycje w BAH obarczone są aktualnie większym ryzykiem. Myślę jednak, że długoterminowo Spółka ma przed sobą dobre perspektywy.

Ostatnie tygodnie przyniosły również ciekawe rozstrzygnięcia w stosunku do ABC Daty. Rynek bowiem zmusił wzywających do sprzedaży akcji Spółki do podniesienia ceny w wezwaniu. Po tym jak 19 lutego cena akcji po raz pierwszy nieśmiało przekroczyła poziom 1,30 zł pod znakiem zapytania stanęły szanse na powodzenie wezwania do sprzedaży akcji Spółki. Widać jednak, że Roseville Investments i MCI Venture Capital są zdeterminowane do zakupu akcji ABC Daty, ponieważ 5 marca ogłoszono, że cena w wezwaniu zostanie podniesiona do 1,44 zł za akcję. Takie działanie wzywających nie gwarantuje oczywiście, że operacja zostanie dla nich zakończona pomyślnie jednak w znaczny sposób zwiększa ich szanse. Na piątkowym zamknięciu cena jednej akcji ABC Daty wynosiła 1,42 zł.

ABC Data – wykres dzienny

Przypomnę, że na naszym rachunku znajduje się 600 akcji ABC Daty, a ja już wcześniej zapowiedziałem, że odpowiem na wezwanie do ich sprzedaży.

W ostatnim wpisie nie wspomniałem o kolejnym komponencie Portfela Dywidendowego, który ma za sobą bardzo udane miesiące. W komunikacie z 13 lutego Pro-log podał wyniki okresowe za 2 kwartał roku obrotowego 2018/2019. Wynika z nich, że Spółka w pierwszych dwóch kwartałach roku zwiększyła swój zysk netto o blisko 52% do poziomu 2,4 mln złotych wobec 1,6 mln złotych w analogicznym okresie przed rokiem i blisko 2,2 mln złotych w całym poprzednim roku obrotowym. Ponieważ tak mocnej poprawy wyników nie widać na razie na wykresie notowań Pro-loga postanowiłem, że dokupimy pakiet 98 akcji tej Spółki. Zlecenie posiadać będzie następujące parametry:

Zlecenia oczekujące – Portfel Dywidendowy

Po transakcji powinniśmy posiadać 240 akcji Pro-loga o łącznej wartości około 3200 złotych, a udział tej Spółki z siedzibą w Pruszkowie w Portfelu Dywidendowym powinien wynosić około 20%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here