Naga MarketsZa nami kolejny udany tydzień dla Portfela Dywidendowego. Podczas ostatnich pięciu sesji jego wartość wzrosła o blisko 72 złote, czyli o 0,86%. Patrząc na główne warszawskie indeksy jedynie MWIG40 może pochwalić się lepszym wynikiem. Wskaźnik obrazujący zachowanie się spółek o średniej kapitalizacji wzrósł na przestrzeni tygodnia o 1,02%. Nieco gorzej zachowywał się SWIG80, który odnotował wzrost na poziomie 0,85%. Od tego wzrostowego standardu zdecydowanie odstawał indeks Blue Chips, który podczas ostatnich pięciu sesji odnotował spadek o 0,1%. Z głównych warszawskich indeksów najbliżej do maksimów hossy ma indeks małych spółek. W tym przypadku wzrost o niewiele ponad 2% oznaczałby atak na te poziomy.

Zysk Portfela Dywidendowego

Na wykresie przedstawiającym zysk Portfela Dywidendowego widzimy,  że jego poziom zbliża się do historycznych maksimów i tylko dwukrotnie jego wartość znajdowała się wyżej.

W dużej mierze wynik ostatniego tygodnia zawdzięczamy wypłacie hojnej dywidendy z Interaolt. Litewska spółka przelała na nasze konto kwotę w wysokości 88,74 zł netto. Zwiększyła ona ilość wolnej gotówki, którą w najbliższym czasie przeznaczymy na zakup nowych akcji. Aktualnie cały Portfel Dywidendowy wygląda następująco:

Skład Portfela Dywidendowego

Pod ostatnim wpisem z cyklu Dywidenda = zysk? pojawił się ciekawy komentarz dotyczący nowych propozycji spółek, które mogłyby potencjalnie jeszcze poprawić wyniki Portfela Dywidendowego. Spółki te regularnie dzielą się zyskiem z swoimi akcjonariuszami i na pewno warto poddać je głębszej analizie.

Interaolt oprócz dywidendy zwiększyło wartość Portfela Dywidendowego wzrostem wartości akcji o 2,7%, co przełożyło się na wzrost wyceny Portfela o 15 złotych. Na wartość Portfela Dywidendowego drugi tydzień z rzędu pozytywny wpływ miał także Pro-log, którego kapitalizacja wzrosła o 4,4%. Powiększyło to wartość naszego rachunku o 37 złotych.

Interaolt – wykres dzienny

W przeciwnym kierunku w ubiegłym tygodniu podążało Euco. Spółka w poniedziałek opublikowała raport z działalności w pierwszym kwartale 2017 roku. Wynika z niego, że jej zysk netto spadł do 4,49 mln złotych z 6,06 mln złotych rok wcześniej. Oznacza to spadek zysku netto o prawie 26%. W wyniku tych słabych danych spółka na przestrzeni tygodnia została przeceniona o 9,2%, co przełożyło się na spadek zysku Portfela Dywidendowego o prawie 73 złote.

Euco – wykres dzienny

Jako ostatnie istotne wydarzenie tego tygodnia dotyczące Portfela Dywidendowego odnotuję czwartkowe mocne zachowanie się ABC Daty. Spółka zdrożała wtedy o 7,73% i zakończyła dzień ładną białą świecą. W wyniku na taki skok wartości akcji ABC Daty analitycy DM PKO napisali:

ABC Data silnie wczoraj zwyżkowała, powracając powyżej przełamanego wsparcia na poziomie minimum z końca ubiegłego roku. Na wykresie pojawiła się długa biała świeca, sugerująca kontynuację ruchu w górę. Choć ma on jedynie korekcyjny charakter, to jednak na najbliższych sesjach kurs powinien zwyżkować co najmniej do 2,07 zł, a prawdopodobnie w okolicę 2,16 zł lub nawet 2,29 zł.

ABC Data – wykres dzienny

I choć w piątek część czwartkowego wzrostu została zredukowana to czekamy na więcej pozytywnych wydarzeń dotyczących spółki.

Na koniec podrzucę jeszcze wykres – w mojej opinii – najbardziej perspektywicznego z głównych indeksów, który walczy na niedawnej linii trendu wzrostowego.

MWIG40 – wykres dzienny

Widzimy, że jego wartość utrzymuje się stosunkowo blisko maksimów z bardzo wyraźnie wyznaczonymi poziomami wsparcia i oporu. Wybicie któregoś z nich ma prawo być wskazówką co do dalszego kierunku ruchu indeksu. Potencjalnie taka struktura faworyzuje oczywiście kupujących.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here