Naga MarketsKiedy po środowej sesji podejmowałem decyzję o sprzedaży akcji spółki Echo Investment nie spodziewałem się, że wzbudzi ona aż tyle dyskusji na forum. Mimo iż spółka, 22 grudnia będzie mieć dzień ustalania prawa do dywidendy w wysokości 85 groszy na akcję zdecydowałem się złożyć zlecenie sprzedaży. Zostało ono zrealizowane podczas czwartkowego otwarcia sesji. Cena za jedną akcję wyniosła 6,30 zł. Cały pakiet sprzedany został za 1537,20 zł. Zapłaciliśmy 6 zł prowizji od wykonania transakcji. Osiągnięty zysk na akcjach Echo Investment to 529,35 zł, czyli 52,83 % zainwestowanej kwoty.

Historia transakcji Portfela Dywidendowego
Historia transakcji Portfela Dywidendowego

Oczywiście rozumiem zdziwienie niektórych czytelników, bo również w mojej ocenie spółka w dalszym ciągu będzie zaliczana do dywidendowych. Uważam jednak, że kwota jaką udało się zarobić na tej transakcji jest zadowalająca i znacznie przekraczająca początkowe założenia. Oczywiście nie sposób też nie przyznać przynajmniej częściowej racji (częściowej patrząc na piątkowe zamknięcie 🙂 ) niektórym z czytelników, bo sprzedaż można było zrealizować po wyższej cenie – w pewnym momencie czwartkowej sesji notowania osiągnęły poziom 6,46 zł. Niestety (albo na szczęście) nikt z nas wróżką nie jest, a Portfel Dywidendowy cechuje się tym, że parametry każdego zlecenia podawane są przed ich realizacją i dopiero rynek weryfikuje ich rezultat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Echo Investment - wykres dzienny
Echo Investment – wykres dzienny

Po sprzedaży akcji Echo Investment i przelewie kolejnej miesięcznej wpłaty na konto Portfela Dywidendowego mamy sporo wolnej gotówki. Na moim prywatnym blogu pojawiła się jedna ciekawa propozycja, której przyjrzę się w najbliższym czasie.

Skład Portfela Dywidendowego
Skład Portfela Dywidendowego

Ale Portfel Dywidendowy to nie tylko Echo Investment i nie chciałbym, żeby ktoś pomyślał w ten sposób. Ostatni tydzień był ciekawy również z punktu widzenia innych spółek wchodzących w jego skład. Spore wahania pojawiły się na akcjach ABC Daty.

ABC Data - wykres dzienny
ABC Data – wykres dzienny

W środę po godzinie 16 na rynek trafiła informacja o „pozytywnym zakończeniu postępowania podatkowego VAT”. Efekt był taki, że kurs wystrzelił i na zamknięciu sesji znajdował się blisko 20% powyżej poziomu odniesienia. Czwartkowe otwarcie wypadło jeszcze wyżej, jednak cała sesja przebiegała już w kierunku południowym. Piątek cechował się znacznym uspokojeniem sytuacji. Informacja powinna mieć oczywiście pozytywny wpływ na sytuację spółki i można mieć nadzieję, że 14 grudnia okaże się istotnym dniem dla dalszych notowań ABC Daty.

Inną bardzo ważną dla Portfela Dywidendowego spółką stała się w ostatnim czasie GPW, której kurs przekroczył maksima z października oraz okrągły poziom 40 zł i zbliża się do szczytu z marca tego roku.

GPW - wykres dzienny
GPW – wykres dzienny

Przyglądając się rosnącym w ostatnim czasie obrotom np. na WIG20 można spekulować, że GPW również w czwartym kwartale pochwali się dobrymi wynikami – co oczywiście miałoby prawo przełożyć się na notowania samej GPW w jeszcze większym stopniu.

Na koniec chciałem przybliżyć raz jeszcze wykres przedstawiający zysk całego Portfela, bo to on jest najważniejszy i powinien decydować o ostatecznej ocenie inwestycji 🙂

Zysk Portfela Dywidendowego
Zysk Portfela Dywidendowego

Do napisania artykułu korzystałem z informacji opublikowanych na stronach http://www.abcdata.com.pl/ i http://www.echo.com.pl/.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here