Naga MarketsUbiegły tydzień był bardzo udany dla całego rynku w Warszawie. WIG20 zyskiwał kolejne punkty, a razem z nim rosły pozostałe główne indeksy. Ostatecznie indeks blue chips znalazł się na poziomie 2154,79 punktu i zyskał 3,79%.
WIG20 – wykres tygodniowy

Należy jednak pamiętać, że w bardzo szybkim tempie zbliżamy się do istotnego oporu, którego skuteczność można było zobaczyć już kilkukrotnie.

Niewiele gorzej od głównego warszawskiego indeksu spisał się Portfel Dywidendowy. Na przestrzeni tygodnia jego wartość wzrosła o 3,49%. Wartość zysku, który do tej pory został wypracowany osiągnął nowe historyczne maksima i wynosi 1 392,77 zł.
Zysk Portfela Dywidendowego w roku 2017

Największy zysk z posiadanych przez nas spółek wypracował Euro-tax. I choć dopóki spółka nie zagości na nowych poziomach przez dłuższy okres nie powinniśmy popadać w huraoptymizm to przyznać trzeba, że mamy prawo czuć zadowolenie.

Euro-tax – wykres dzienny

Ostatecznie Euto-tax zyskał przeszło 14%, co w przypadku naszego Portfela stanowi zysk na poziomie 146 złotych. Oznacza to też, że wycena spółki znalazła się na poziomach najwyższych od czerwca 2012 roku.

Kolejny raz zarobić dało Echo Investment, które podrożało o 3,4%, co dla Portfela Dywidendowego ma wartość 40 zł. Dobry nastrój wrócił też do akcjonariuszy GPW i choć piątkowa sesja mogła zakończyć się lepiej to na przestrzeni tygodnia kurs operatora warszawskiej giełdy wzrósł o 6,13%.

GPW – wykres dzienny

Czwartkowy wystrzał notowań Gpw spowodowany był upublicznieniem rekomendacji analityków DM BDM, w którym wyznaczyli oni cenę docelową dla spółki na poziomie 57,35 zł. Tymczasem kurs z zamknięcia piątkowej sesji to 47,80 zł. Zdaniem analityków DM BDM mamy więc blisko 20% potencjał wzrostu ceny akcji Gpw. W uzasadnieniu do raportu napisano: Nadchodzące dwa lata, czyli okres 2017-2018, z obecnej perspektywy, według nas przyniosą dynamiczną odbudowę wpływów w segmencie rynek finansowy. Tym samym prawdopodobna stopniowa erozja przychodów z segmentu rynek towarowy będzie miała zdecydowanie mniej odczuwalny efekt na skonsolidowany poziom EBITDA grupy.

Interesującą informacją podzieliła się z nami w ostatnim tygodniu ABC Data. Dowiadujemy się z niej, że podjęto decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych rozwoju Emitenta. W tym celu podpisano umowę z Rothschild Global Advisory, który jako doradca finansowy dokona analizy opcji strategicznych. Więcej o podjętych działaniach można przeczytać tutaj.

ABC Data – wykres dzienny

Spółka od grudniowego dołka podrożała już ponad 20%, a jej sytuacja techniczna (pisał o Marcin już we wtorek) tym  staje się coraz bardziej interesująca. Potencjalne wyjście ponad grudniowe maksimum dawałoby już mocniejszy techniczny sygnał kupna akcji ABC Daty.

Ostatnią informacją dotyczącą historii, która jest ważna z punktu widzenia Portfela Dywidendowego jest zwiększenie zaangażowania w Interaolt. W zleceniu, które opublikowałem w ubiegłym tygodniu podałem, że chcę kupić 29 akcji litewskiej spółki po maksymalnej cenie 14,50 zł. Cena z poniedziałkowego otwarcia sesji w Warszawie to 14,45 zł i właśnie po takiej cenie udało się nam zakupić dodatkowe akcje spółki. Po transakcji skład Portfela Dywidendowego wygląda następująco:

Skład Portfela Dywidendowego
Ostatni tydzień przyniósł nam kilka interesujących wydarzeń dla Portfela Dywidendowego, ale dopiero zbliżające się sesje mają szanse być ciekawe.
Harmonogram Portfela Dywidendowego na najbliższe dni

W poniedziałek i wtorek poznamy raporty kwartalne z czterech posiadanych przez nas spółek. Będą to Dektra, Pro-log, Euro-tax i Gwarant. Tradycyjnie nie znamy terminów publikacji raportów okresowych Interaolt. W środę natomiast na konto Portfela Dywidendowego wpłynie kolejne 400 zł w ramach miesięcznej wpłaty. Jeśli, któryś z publikowanych wcześniej raportów okaże się wystarczająco dobry będzie można od razu użyć zgromadzoną na koncie gotówkę.

Tradycyjnie zapraszam już do dyskusji na stronie Gospodarka24 i w grupie Zyskowna strona giełdy na Facebooku.

 

Przy pisaniu artykułu korzystałem z strony http://biznes.pap.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here