Naga MarketsZa nami pierwszy miesiąc działania portfela dywidendowego do którego wpłaciliśmy 400 zł w styczniu. Jego aktualna wartość to 435,08 zł więc jest wyższa o 8,77%! Nie jest to oczywiście moment na analizę wyników jednak miło jest coś takiego widzieć. Natomiast wielkimi krokami zbliża się druga wpłata. W naszym portfelu 15 lutego znajdzie się kolejne 400 zł. Dodając tą kwotę do gotówki, która pozostała po zakupie Euro-tax.pl będziemy mieć 402,6 zł wolnych środków na nowe inwestycje. Jest to dobry moment na znalezienie kolejnego celu, który ma zapewnić nam wysoki poziom dywidendy.

Harmonogram wpłat i aktualny wynik portfela
Harmonogram wpłat i aktualny wynik portfela

W poprzednim wpisie przybliżałem spółkę Pro-log S.A., która 12 lutego opublikowała swoje wyniki za IV kwartał roku rozliczeniowego 2015/16. Zanim zostaną one przeze mnie przeanalizowane pragnę przyjrzeć się firmie, która w ostatnich latach wypłacała dywidendy na zadowalającym nas poziomie. Czy jeśli spółka na przestrzeni ostatnich sześciu lat miała stopę dywidendy średnio na poziomie 9,49% powinna znaleźć się w kręgu naszych zainteresowań? Na pewno warto poświęcić kilka chwil na jej analizę!

Moją uwagę przykuwa agencja ochrony, której działalność ma zasięg ogólnopolski. Jej klientami są zarówno osoby prywatne, instytucje publiczne, firmy krajowe i zagraniczne oraz międzynarodowe korporacje. Działalność firmy Gwarant, bo o niej myślę jest bardzo stabilna i w mojej opinii właśnie ta stabilność gwarantuje stały poziom przychodów.

Gwarant posiada duże doświadczenie w ochronie inwestycji budowlanych, a także obiektów wielkopowierzchniowych o różnej specyfice działalności. W obszarze działalności spółki jest projektowanie oraz wykonywanie instalacji alarmowych. Gwarant swoim klientom proponuje także usługi z zakresu utrzymania czystości w firmach i instytucjach oraz innych obiektach. Spółka zajmuje się też kompleksową ochroną Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Ostatni raport z działalności spółki obejmuje okres III kwartału 2015 roku więc nie jest już bardzo aktualny. Jednak na chwilę obecną musimy swoją analizę właśnie na nim oprzeć. Wyniki osiągnięte przez spółkę w ostatnich trzech miesiącach 2015 roku powinny zostać przedstawione zgodnie z opublikowanym harmonogramem 15 lutego.

Zyski netto osiągane przez spółkę w kolejnych kwartałach 2014 i 2015 roku
Zyski netto osiągane przez spółkę w kolejnych kwartałach 2014 i 2015 roku

Z danych jednostkowych przedstawionych po III kwartale 2015 roku wynika, że zysk netto osiągnięty w dziewięciu miesiącach 2015 został poprawiony o blisko 80% w stosunku do roku poprzedniego. Pokazuje to, że zyski netto kontynuują wzrostowy trend zapoczątkowany w 2014 roku.

Rachunek zysków i strat po III kwartałach 2015
Rachunek zysków i strat po III kwartałach 2015

Jak widzimy w rachunku zysków i strat wyniki spółki są poprawiane zarówno na poziomie przychodów jak i samego zysku. Pozytywne jest również to, że koszty działalności operacyjnej rosły w tym samym czasie wolniej niż przychody.

Przed ewentualną decyzją inwestycyjną warto jeszcze spojrzeć na zachowanie się kursu akcji notowanych na rynku New Connect.

Gwarant - wykres dzienny
Gwarant – wykres dzienny

Wzorem mojego poprzedniego wpisu na wykresie pionową kreską zaznaczyłem dzień wypłaty dywidendy. Jak widzimy kurs akcji nie spadał dynamicznie tuż po jej uzyskaniu. Pozytywne jest również to, że spółka z rosnącymi zyskami i wysoką stopą dywidendy kosztuje trochę mniej niż dokładnie rok temu.

Podsumowując uważam, że Gwarant jest dla nas dobrym celem inwestycyjnym. Moją opinię opieram na raporcie po pierwszych trzech kwartałach działalności spółki w 2015 roku. Jednak ze względu na bliskość pojawienia się sprawozdania za IV kwartał wstrzymam się z kupnem akcji spółki do czasu zapoznania się z nim. W przypadku kiedy zysk netto w IV kwartale 2015 roku wyniesie minimum tyle co w analogicznym okresie roku poprzedniego zdecyduję się złożyć zlecenie kupna 132 akcji spółki po cenie 3,01 zł. Całość operacji (z prowizją) będzie warta 400,32 zł. Jeśli zlecenie zostanie złożone, lecz warunki rynkowe nie pozwolą na zawarcie transakcji w tej cenie, będę w stanie zaakceptować jej wyższe poziomy podnosząc stopniowo (1 grosz/dzień) limit ceny. Nie chcę natomiast przekroczyć kwoty 3,10 zł za akcję.

Do napisania artykułu korzystałem z informacji zawartych na stronie https://www.gwarant.pl/.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here