Naga Markets



Po zakończeniu wtorkowej sesji bardzo mocno przyglądałem się wykresowi obrazującemu notowania GPW. Na podstawie sytuacji technicznej oraz wyników finansowych, które do tej pory opublikowała spółka na moim blogu pojawił się wpis, a w nim zlecenie sprzedaży posiadanego pakietu akcji. Ustaliłem w nim, że sprzedaż zrealizowana będzie po cenie 48,70 zł. I gdyby zlecenie doszło do skutku to pewnie dzisiejszy artykuł mógłby mieć całkowicie odmienny charakter. Ale środowe maksimum wypadło na poziomie 48,40 zł, a na zamknięciu sesji notowania spadły do 47,63 zł. Dziś jedna akcja GPW warta jest 45,39 zł i nie myślę już o sprzedaży GPW, wobec czego zlecenie zostaje anulowane.

Giełda Papierów Wartościowych – wykres dzienny

Na wykresie obrazującym notowania spółki widzimy, że po spadku kursu o około 7% od poziomu środowego maksimum pojawili się już chętni do zakupu akcji GPW. Wychwycenie lokalnego maksimum tym razem się nie udało.

Ciekawiej zaczyna się robić też w przypadku ABC Daty. Ostatni tydzień przyniósł tu wzrost notowań o 8,65%, co dało 24,30 zł zysku dla całego Portfela. Podobne wartości zysku wypracowały spółki Echo Investment i Euro-tax, jednak mamy w nie zaangażowany znacznie większy kapitał i takie zmiany generowane są odpowiednio mniejszymi wahaniami się kursu.

ABC Data – wykres dzienny

ABC Dacie po informacji o umorzeniu postępowania US towarzyszy na rynku znacznie lepszy sentyment. W czwartek doszło do wybicia ponad lokalne maksimum. W piątek ruch wzrostowy był kontynuowany i kolejnym przystankiem powinien okazać się poziom maksimum z 15 grudnia, czyli 2,46 zł. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że choć spółka w 2016 roku w znaczny sposób zmniejszyła poziom wypracowywanego zysku w porównaniu z rokiem 2015, to ewentualna dywidenda przy obecnym kursie akcji i tak może okazać się atrakcyjna. To może dać kolejne paliwo do dalszych wzrostów.

Niekorzystnie na wartość Portfela w ubiegłym tygodniu wpłynęła spółka Pro-log. Jej wycena spadła o przeszło 5%, co wobec sporego zaangażowania w jej akcje oznacza dla nas spadek o 44,40 zł.

W Portfelu Dywidendowym posiadamy też 426,23 zł wolnej gotówki na ewentualne zakupy nowych akcji. Stan ten utrzymuje się od 16 stycznia, czyli od dnia ostatniej wpłaty na konto Portfela, który w dalszym ciągu radzi sobie nieźle. Oczywiście pomaga w tym zachowanie się całego rynku w Warszawie.

Zysk Portfela Dywidendowego

Na koniec podrzucam aktualną sytuację indeksu WIG20 w interwale tygodniowym. Doszło tu do wybicia z budowanego od początku 2016 roku lekko wzrostowego kanału.

WIG20 – wykres tygodniowy

Gdzie zatrzyma się wzrostowa fala trwająca nieprzerwanie od ponad dwóch miesięcy? Najbliższy przystanek przy poziomie 2200 punktów? Historycznie lubił on choć chwilowo zmieniać obowiązujący kierunek.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here