Naga MarketsW poniedziałek po raz pierwszy w historii wycena Portfela Dywidendowego przekroczyła 10 tys. złotych. Stało się to po już 22 miesięcznej wpłacie w wysokości 400 złotych. Łączna kwota jaką do tej pory zasilono rachunek Portfela wynosi 8 800 złotych, a aktualnie wygenerowany zysk to 1 521 złotych.

Skład Portfela Dywidendowego

Ostatni tydzień na parkiecie przy ul. Książęcej nie był zbyt udany dla posiadaczy długich pozycji. Wszystkie główne indeksy zanotowały przecenę przekraczającą 2%, a w niektórych przypadkach było jeszcze gorzej. WIG20 na przestrzeni pięciu sesji stracił 2,48% i zakończył tydzień niezbyt przyjemnie wyglądającą długą świecą z czarnym korpusem. Wykres ten pokazywałem już na stronie Gospodarka24. MWIG40 spadł o 2,36% i w tym momencie należy zapomnieć o maksimach z 2 i 12 października. Tradycyjnie najsłabszy był SWIG80, który wyraźnie przyśpieszył trwający trend spadkowy oddając podczas ostatnich pięciu sesji 3,23%.

MWIG40 – wykres dzienny

Na tle tak mocno spadającego rynku przecena o 0,72%, która stała się udziałem Portfela Dywidendowego wygląda dobrze. Za ten dobry wynik odpowiadają cztery spółki. Są to: Pro-log, Euco, Kogeneracja i Interaolt.

Swoją kapitalizację najbardziej powiększyło po raz drugi z rzędu Euco, rosnąc o 8,8%. Ze względu na niewielki udział akcji Euco w Portfelu Dywidendowym zarobiliśmy dzięki temu niespełna 37 złotych. W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszym oporze, którym jest ostatnia luka bessy. Poziom ten został przebity, ale ostatnie dwa dni sprowadziły kurs z powrotem wewnątrz luki.

Europejskie Centrum Odszkodowań – wykres dzienny

W ubiegłym tygodniu odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Euco, na którym powołano nowych członków Rady Nadzorczej. Z innych informacji dotyczących Spółki na uwagę zasługują komunikaty o dokonanych transakcjach nabycia akcji Euco przez osobę pełniącą obowiązki zarządcze. Czy na tej podstawie możemy oczekiwać, że najbliższe miesiące będą dla Euco lepsze niż się wszyscy spodziewają?

Jeszcze bardziej pozytywny wpływ na wycenę Portfela Dywidendowego w ubiegłym tygodniu miał Pro-log. Spółka podrożała o 6,89%, co wpłynęło na wzrost zysku naszego rachunku o prawie 64 złote.

Na wartości zyskiwała także znajdująca się od maja w spadkowym trendzie Kogeneracja. Kapitalizacja Spółki wzrosła tym razem o 3,97%. Portfel Dywidendowy zyskał dzięki temu prawie 24 złote.

Kogeneracja – wykres dzienny

Pozostałe spółki wchodzące w skład Portfela Dywidendowego poruszały się w przeciwnym kierunku. Na szczególną uwagę w tym gronie zasługują trzy z nich. Zauważalne straty ponieśliśmy dzięki: Dektrze, Echo Investment i Skarbcowi.

Spółką najmocniej tracącą było zdecydowanie Echo Investment. Kapitalizacja tej firmy deweloperskiej spadła o 8,89%, a Portfel Dywidendowy stracił równocześnie aż 90 złotych.

Echo Investment – wykres dzienny

Na takie zachowanie się kursu Echo Investment niewątpliwie wpływ ma sprzedaż akcji przeprowadzana przez głównego akcjonariusza Spółki, a w szczególności komunikat o sprzedaży 40,8 mln akcji po cenie 4,60 zł. Po ogłoszeniu tego komunikatu kurs zaczął zbliżać się do wskazanego poziomu cenowego.

W poniedziałek odbyło się też Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki, na którym zatwierdzone zostały opublikowane wcześniej zmiany w Statucie Spółki oraz powołano nowego członka Rady Nadzorczej. Wydarzenie to nie miało jednak większego znaczenia dla kapitalizacji Echo Investment.

Sporo straciliśmy za sprawą spadku wartości Dektry. Do ubiegłotygodniowej straty w wysokości 0,62% podczas ostatnich pięciu sesji sprzedający dołożyli kolejne 2,52%. Portfel Dywidendowy stracił blisko 69 złotych. W serwisach nie znalazłem jednak nowych komunikatów, które mogłyby mieć wpływ na dalszą przecenę akcji Dektry.

Mimo zbliżającego się dnia ustalenia prawa do dywidendy o 2,77% spadła kapitalizacja Skarbca, przez co zysk Portfela Dywidendowego pomniejszony został o blisko 30 złotych.

Na koniec chciałbym spojrzeć w stronę wolnej gotówki, która znajduje się w Portfelu Dywidendowym. Dzięki wypłacanym dywidendom i comiesięcznym wpłatom udało się zebrać kwotę 1 023,18 zł.

Interaolt – wykres dzienny

Wobec braku innych propozycji zdecydowałem, że kolejny raz do Portfela Dywidendowego zakupione zostaną akcje litewskiej spółki energetycznej. Jest to spółka cechująca się jednym z najwyższych poziomów wypłacanych dywidend na warszawskiej GPW. Dodatkowo od maja tego roku kurs akcji Interaolt uformował solidne dno, z którego może próbować ruszyć na północ, a poprawiające się wyniki powinny w tym jedynie pomóc.

Wobec powyższego podczas najbliższych sesji spróbujemy dokupić kolejne 80 akcji Interaolt za łączną kwotę 979,81 zł (w tym 3,81 zł prowizji).

Zlecenia oczekujące


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here