Naga Markets

Dywidenda od PZU poniżej oczekiwań, wskazuje Marcin TuszkiewiczPZU ogłosiło wypłatę dywidendy, która w tym roku wyniesie 1,94 zł na akcję. Jak wskazuje Marcin Tuszkiewicz, na antenie Comparic24, poziom ten jest zauważalnie niższy od oczekiwań, ponieważ jeszcze kilka dni temu część analityków spodziewała się wypłaty ok. 2,40 zł na akcję.PZU wypłaci 1,94 zł dywidendy na akcje

– Tutaj pojawiła się informacja o planie wypłaty dywidendy w wysokości 1,94 zł na akcję. Jest to dywidenda moim zdaniem niska. Dlatego, że już wcześniej liczyliśmy sobie, że dywidenda może wynieść nawet 2,84 zł.  Później pojawiały się jakieś informacji, szacunki, że może to wynieść 2,40 zł, a ostatecznie PZU zaprezentowało dywidendę niższą. – wskazuje Marcin Tuszkiewicz.

– Dywidenda nie jest wysoka, bo jak zwrócimy na historię wypłacanych dywidend przez PZU, to warto zauważyć, że to jest dywidenda, która była wypłacona ostatnio w 2015 roku (była podobna), więc jest to jedna z niższych dywidend wypłacana przez PZU w ostatnich latach. Dlatego też warto mieć to na uwadze. – dodaje także.

Dywidenda od PZU poniżej oczekiwań, wskazuje Marcin Tuszkiewicz
Notowania PZU w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

W trakcie wczorajszych notowań (2 czerwca) PZU zanotowało spadek swojej wyceny. Spółka zakończyła wczorajszy dzień ze stratą w wysokości 1,64 %, co oznaczało spadek o 0,53 zł względem poprzedniego zamknięcia. Na koniec dnia PZU  wyceniane było przez inwestorów na równo 31,71 zł.

PZU poinformowało, że w tym roku planowana wypłata wynosi 1,94 zł na akcję, co oznacza, że łącznie na dywidendę wydanych zostanie 2,98 mld zł (2,03 mld zł z zysku za rob bieżący i kolejne 949,88 mln zł z kapitału zapasowego utworzonego z zysku za rok 2020).

Jak wyjaśniał Marcin Tuszkiewicz, na antenie Comparic24, część zysku wypracowanego w 2021 roku przeznaczona zostanie na kapitał zapasowy, jednak spółka nie poinformowała z jakich powodów. Być może środki te w kolejnych latach trafią na wypłatę dywidendy.

Zobacz również:

AVA Trade

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator akcje | pkobp cena akcji | długoterminowa prognoza kursu forinta | echo investment akcje rekomendacje | amrest giełda | akcje xtb | giełda alior |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 03.06.2022 [WIDEO]
Następny artykułGrupa Lukardi publikuje raport za 2021 rok i podsumowuje czas dynamicznego wzrostu
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here