Naga MarketsDywidenda na GPW. Aż 4 spółki z dniem dywidendy w tym tygodniu!Sezon dywidendowy na GPW jest już za nami, jednak na warszawskim parkiecie pozostało kilka podmiotów, które wypłatę mają dopiero przed sobą. Wśród nich wymienić można m.in. Banco Santander, Grodno, Ambrę, BoomBit, Archicom, czy też Krynicki Recykling. Warto dodać, że w tym gronie znajduje się dywidendowy arystokrata.

4 spółki z prawem do dywidendy w tym tygodniu

Wiele spółek na warszawskim parkiecie ma już wypłatę dywidendy za sobą. Mimo to na rynku pozostało kilka podmiotów, które podzielą się zyskami nieco później, dzięki czemu dalej możliwe jest otrzymanie takiej wypłaty, pamiętając jednocześnie, że dywidenda jest „odcinana” od kursu spółki (wycena podmiotu obniża się o wypłaconą wartość).Wśród podmiotów, które już wkrótce zanotują ostatni dzień z prawem do dywidendy, wymienić można m.in. Banco Santander. Spółka ta planuje wypłacić 0,485 euro na akcję, co przy obecnej wycenie w wysokości 15,30 zł za walor przekłada się na stopę dywidendy w wysokości ok. 1,5%. Należy jednak pamiętać, że Banco Santander to NIE to samo co Santander Bank Polska (ten wchodzi m.in. w skład indeksu WIG20), a ostatni dzień z prawem do dywidendy to 27 października 2021.

Kolejnym podmiotem na liście jest Grodno, które planuję wypłatę 0,21 zł dywidendy na akcję, co przy obecnej wycenie 17,20 zł za akcje przekłada się na ok. 1,2% stopy dywidendy. Ostatni dzień z prawem do dywidendy określony został na 28 października 2021.

Wyraźnie wyższą stopę dywidendy może zaoferować natomiast Ambra, czyli spółka znana z produkcji alkoholi. Co więcej, spółka ta od wielu lat regularnie wypłaca dywidendę, która to ma charakter rosnący. Podmiot ten zaliczyć można to jednego z najsolidniejszych dywidendowców warszawskiego parkietu. Nadchodząca wypłata ma wynieść 0,95 zł za akcję (3,8% stopy dywidendy), a ostatni dzień z prawem do dywidendy określony został na 29 października 2021.

W październiku ostatni dzień z prawem do dywidendy (dokładnie 29 października) przypada również BoomBit, tak więc podmiotowi z branży gamingu. Spółka planuje wypłacić swoim akcjonariuszom 0,24 zł na akcję, co przekłada się na 1,3% stopy dywidendy (obecna wycena to ok. 19,50 zł). Ostatni dzień z prawem do dywidendy określony został na 29 października 2021.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Solida stopa dywidendy

Nieco później, bo 17 listopada 2021, wypada ostatni dzień z prawem do dywidendy dla Archicom. Podmiot ten planuje wypłacić swoim akcjonariuszom 1,24 zł za walor, co przy dzisiejszej wycenie w wysokości 23,70 zł przekłada się na stopę dywidendy równą ok. 5,4%, co jest wynikiem całkiem dobrym. Warto dodać, że spółka ta od kilku lat regularnie dzieli się zyskami ze swoimi akcjonariuszami (wypłaty od 2016 roku).

Z kolei w grudniu dywidendę planuje wypłacić Krynicki Recykling. Spółka ta oferuje swoim akcjonariuszom 0,50 zł dywidendy na akcję, co przekłada się na stopę dywidendy w wysokości 2,4% (obecna wycena to 20 zł za walor). Ostatni dzień z prawem do dywidendy określony został na 7 grudnia 2021.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro online | jsw cena akcji | mercator akcje rekomendacje | pge giełda | enea akcje notowania | ceny kryptowalut | celon cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here