Naga Marketsjenga ryzykoJuż w najbliższy wtorek będziesz miał okazję uczestniczyć w webinarze, który porusza tematykę dywersyfikacji. Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się spotkać z tym enigmatycznym określeniem i być może zastanawiałeś się, w jaki sposób ta tematyka może mnie dotyczyć, skoro przede wszystkim skupiam się na handlu za pośrednictwem narzędzi CFD.

  • Dowiedz się czym jest dywersyfikacja oraz ryzyko rynkowe?
  • Poznasz zagadnienia związane z bezpośrednią dywersyfikacją ryzyka, bez względu na to, czy jesteś aktywnym traderem na rynku CFD, czy futures.
  • Na najbliższym spotkaniu we wtorek, 8 grudnia 2020 r, dowiesz się więcej na ten temat.

Dywersyfikacja – czyli jak ograniczać ryzyko rynkowe

“No risk – no fun” zwykli mawiać niektórzy uczestnicy rynku. Natomiast zarządzanie ryzykiem swojego portfela inwestycyjnego, to coś znacznie bardziej istotnego, niż zwykła zabawa. Jest to element, który wyróżnia dobrego tradera od słabego. Byle jaki trader “bawi się” w handel, podczas gdy dobry trader “prowadzi biznes”. Wiele osób zakłada, iż to co ma znaczenie na rynku, to strategia tradingowa przynosząca zysk oraz dobre zarządzanie kapitałem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie sposób przyznać rację takiemu spojrzeniu na tę kwestię, jednakże należy pamiętać, że by móc stworzyć strategię tradingową, która przynosi nam zysk, potrzebne jest przestrzeganie określonych zasad. Jeśli zdamy się jedynie na przypadek, to nasz ewentualny sukces może także być wyłącznie przypadkowy. Rynek jest na swój sposób nieprzewidywalny. Natomiast każdy szanujący się trader powinien zmierzać do tego, by zwiększać swoje uczucie sprawczość na nim, zamiast je ograniczać.  Dlatego też dzięki temu szkoleniu dowiesz się:

  • Jak należy rozumieć ryzyko?
  • Co to znaczy prawidłowo dywersyfikować swój portfel?
  • Gdy mam otwartą tylko jedną pozycję na raz, to kwestia dywersyfikacji w ogóle mnie nie dotyczy?
  • Czy dywersyfikacja ogranicza się jedynie do instrumentów finansowych?

Zapoznaj się z powyższymi zagadnieniami na najbliższym webinarze. Spotkanie online odbędzie się w wtorek, 8 grudnia 2020 r. o godz. 18:00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułArchicom kupił za 32,8 mln zł netto działkę koło Wrocławia pod ok. 540 lokali
Następny artykułBlok po 22 – 7 grudnia 2020: GBP/USD, Ropa WTI
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here