Naga MarketsAnalitycy MUFG Bank podnieśli swoje prognozy walutowe dla dolara amerykańskiego na czwarty kwartał 2021 r. i pierwszy kwartał 2022 r. W ich ocenie, amerykańska waluta wciąż ma potencjał do wzrostów. Eksperci uważają, że tempo zapowiedzianego w minionym tygodniu taperingu może się zmienić, a rynki na razie uważają, że jego zwiększenie jest bardziej prawdopodobne niż zmniejszenie.

Jastrzębi Fed wesprze wzrost dolara 

– … ogłoszenie planu taperingu było dokładnie takie, jak wskazywał protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. Ustalone wcześniej tempo redukcji o 15 mld USD (10 mld USD UST; 5 mld USD MBS) jest elastyczne i w zależności od napływających danych może zostać przyspieszone lub spowolnione (…) Wrześniowa podwyżka stóp jest więcej niż wyceniona (…) Tempo taperingu może się zmienić, a rynki na razie uważają, że szybszy taper jest bardziej prawdopodobny niż wolniejszy (…) Rynek lewarowany jest już pozycjonowany długo w USD – wskazali eksperci MUFG.Pogląd, że dolar będzie zyskiwał podzielają także eksperci HSBC. Przypominają oni bowiem, że Fed rozpoczął tapering, podczas gdy Europejski Bank Centralny zapowiedział, że „bardzo mało prawdopodobne” jest podniesienie stóp proc. w 2022 r., a Bank Anglii (BoE) zaskoczył rynki utrzymując stopy procentowe.

– Rynek walutowy ponownie powrócił do “relatywnych” opowieści, gdzie perspektywy polityki monetarnej Fed pozostają w sprzeczności z perspektywami innych banków centralnych, na przykład bardzo gołębich wskazówek przedstawianych przez EBC. Argumenty przemawiające za EUR jako walutą finansującą (która często ma niskie stopy procentowe) nadal się umacniają. W związku z tym spodziewamy się, że w nadchodzących miesiącach EUR będzie osiągać gorsze wyniki niż USD – wskazali eksperci HSBC.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: intercars akcje rekomendacje | wykres kryptowalut | akcje mercator | ccc notowania | dax futures notowania | playway cena akcji | średni kurs funta | pkp cargo cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKursy walut. Polski złoty łapie oddech. Dolar poniżej 4,00 zł, euro kosztuje niecałe 4,60 zł (kurs funta i franka)
Następny artykułPCC Exol miało 13,63 mln zł zysku netto, 18,85 mln zł zysku EBIT w III kw. 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here