Naga Markets
Kraken
Źródło: pixaby.com/@Alexandra_Koch

Dyrektor zarządzający australijskiego oddziału giełdy kryptowalut Kraken twierdzi, że pomimo niskiego popytu na NFT obecnie, jego firma wierzy, iż tego typu aktywa mają w sobie duży potencjał. Choć wolumen handlu tokenami niewymienialnymi mocno spadł w br., uznał on, że nie ma się czego obawiać, ponieważ technologia wciąż się rozwija i dojrzewa. 

  • Jonathon Miller wspomniał o pozytywnych sygnałach adopcji NFT na poziomie instytucjonalnym oraz wzroście przypadków użycia
  • Dyrektor zarządzający australijskiego oddziału Krakena nie przejmuje się obecnym spadkiem wolumenu na rynku tokenów niewymienialnych
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Bycze nastawienie do rynku NFT

W obecnym r. doszło do znacznych spadków na kryptowalutach. Bessa nie ominęła również sektora tokenów niewymienialnych. Inwestorzy zaczęli być coraz mniej aktywni, jeżeli chodzi o handel tego typu aktywami. Wynika to m.in. z tego, że niektórzy wolą przeczekać trudny okres, by sprzedać swoje NFT za wyższą cenę, gdy popyt będzie większy.

Jonathon Miller podkreślił, iż pomimo spadku wolumenów obrotu tokenami niewymienialnymi, wciąż mocno wierzy w możliwości tych cyfrowych aktywów. Wspomniał on m.in. o sygnałach przyjęcia instytucjonalnego oraz ciągłym wzroście przypadków użycia NFT.

Dyrektor zarządzający australijskiego oddziału Krakena przyznał, że wierzy w to, iż tokeny niewymienialne będą tak samo innowacyjną rzeczą, jak Bitcoin na przestrzeni lat, a ludzie z czasem coraz bardziej zaczną się do nich przekonywać. 

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Branża wciąż w powijakach

Choć NFT zostały wykorzystane przez wielu artystów, czy znane marki, do masowej adopcji im jeszcze daleko. Zdaniem Jonathona Millera kłopoty mogą stanowić tu problemy tj. chociażby brak wiedzy na temat tego, jak korzystać z portfela kryptowalutowego. Uznał on, iż priorytetem powinno być skupienie się na tych aspektach, aby uprościć inwestorom użytkowanie takich narzędzi. 

W opinii eksperta z Krakena tokeny niewymienialne można wykorzystać do czegoś więcej niż umieszczania obrazów na blockchainie. Wyszedł on z założenia, że rynek zacznie dojrzewać wtedy, gdy ludzie będą koncentrować się na wartości danego cyfrowego zasobu, zamiast tylko spekulować. 

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSpółka zależna Mangata ma porozumienie na dostawy dla AGCO Power warte 50-60 mln euro
Następny artykułWIG 20 walczy o powrót powyżej 1400 pkt. Allegro jest liderem byków
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here