Naga MarketsSąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec dyrektora finansowego platformy OMEGA w związku z zarzucanym mu oszustwem na szkodę blisko 520 pokrzywdzonych. Decyzja ta wydana została na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga-Warszawa i zmiana tego środka zapobiegawczego uzależniona może być jedynie od złożenia poręczenia majątkowego w kwocie 500 tysięcy złotych.

  • Omega oszukała niemal 520 osób
  • Poszkodowani stracili ponad 2,6 miliona euro 

Kolejna piramida finansowa upada

O platformie OMEGA na łamach Comparic.pl po raz pierwszy pisaliśmy w lutym 2019 r. Już wtedy wskazywaliśmy, iż projekt ten jest domniemaną piramidą finansową.

W toku prowadzonego postępowania śledczy z Prokuratury Okręgowej w Warszawie ustalili, że platforma OMEGA była zarządzana przez spółkę zarejestrowaną na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oferowała ona zakup produktu tzw. Active Box będącego połączeniem usług marketingowych oraz obsługi chmury kryptowalutowej. Jej zakup był warunkiem uzyskania obiecanego zysku, a podstawą rozliczeń była jedna z kryptowalut.

W rzeczywistości OMEGA nie oferowała jednak żadnego realnego produktu, a przyjęte wpłaty nie były przeznaczane na deklarowany cel. Pod koniec 2019 roku klienci firmy zaczęli mieć problemy z logowaniem się na portal. Inwestycja okazała się oszustwem, obiecany zysk nie został im przekazany, jak też nie zwrócono im wpłaconych środków.

2,6 miliona euro i 60 tysięcy złotych w rękach oszustów

Na początku bieżącego tygodnia, na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa –  Praga, funkcjonariusze Policji przeprowadzili przeszukania pomieszczeń związanych z działalnością platformy OMEGA położonych w Warszawie i na terenie innych miejscowości kraju.

W trakcie prowadzonych czynności biegli z zakresu informatyki śledczej zabezpieczyli m.in. portfele kryptowalutowe. Ponadto funkcjonariusze dokonali zatrzymania dyrektora finansowego platformy OMEGA, który usłyszał prokuratorskie zarzuty oszustwa na szkodę blisko 520 pokrzywdzonych, którzy wpłacili na rzecz oszustów ponad 2,6 miliona euro oraz ponad 60 tysięcy złotych.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania. Śledczy ustalili także, że część osób związanych z tym przestępczym procederem ukrywa się poza granicami kraju.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBloober Team i Forever Entertainment tworzą wspólną spółkę
Następny artykułRopa naftowa: wzrost produkcji surowca także w Rosji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here