Naga MarketsJak donosiły ukraińskie media, 26 grudnia porwany został Pavel Lerner, przedstawiciel giełdy kryptowalutowej EXMO odpowiedzialny za technologię blockchain oraz funkcjonowanie platformy tradingowej przedsiębiorstwa. Jak wynika z noty prasowej EXMO opublikowanej 29 grudnia, Lerner jest już bezpieczny i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Jak podawała Strana.ua, Lerner przestał odpowiadać na telefony we wtorek, 26 grudnia 2017 roku. “Programista został wciągnięty do samochodu Vito Mercedes-Benz przez nieznane osoby w ciemnych ubraniach oraz kominiarkach i zabrany w nieznanym kierunku” – pisała strona internetowa.Z informacji, które portal Comparic.pl uzyskał od polskiego oddziału giełdy EXMO, porwany jest już bezpieczny i nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Nie padł ofiarą przemocy fizycznej, znajduje się jednak pod wpływem silnego stresu, w związku z w czym w przeciągu najbliższych dni nie przedstawi oficjalnego oświadczenia.

“Sprawa jest obecnie badana przez służby policyjne. EXMO zwraca jednocześnie uwagę, że relacje medialne dotyczące zaginięcia i porwania Lernera pełne były nieprawdziwych informacji. Zgodnie z nimi miał on być dyrektorem wykonawczym giełdy, tak naprawdę pełni w niej rolę analityka i specjalisty ds. blokchain. Nie posiadał więc dostępu do aktywów finansowych spółki lub wrażliwych danych użytkowników” – czytamy w nocie prasowej.

Giełda opublikuje oświadczenie Pavla Lernera gdy pojawią się jakiekolwiek aktualizacje w sprawie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzy rynek surowców będzie kontynuował swój impet?
Następny artykułCzłowiek vs. Rynek: do zobaczenia w 2018 roku!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here