Naga MarketsRada Nadzorcza Moskiewskiej Giełdy Papierów Wartościowych (MOEX) ogłosiła, że Aleksandr Afanásiev ustąpi ze stanowiska Dyrektora Generalnego. Będzie on prezesem zarządu jedynie do 15 maja 2019 roku, po czym zastąpi go prawdopodobnie Jurij Denisow, którego kandydatura została już poparta przez zarząd giełdy. W chwili obecnej oczekuje się już jedynie na oficjalne zatwierdzenia nowego prezesa przez Bank Rosji. 


Warto dodać, że Aleksandr Afanásiev kieruje Moskiewską Giełdą od siedmiu lat. W tym czasie stała się ona spółką publiczną, nawiązała relacje oparte na partnerstwie z kluczowymi rosyjskimi i międzynarodowymi uczestnikami rynku, a także zrealizowała kluczowe etapy modernizacji infrastruktury rynku finansowego w Rosji. Wszystkie strategiczne cele wyznaczone przez Radę Nadzorczą dla Afanasieva jako Prezesa Zarządu zostały już osiągnięte.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Moskiewska Giełda z powodzeniem zbudowała światowej klasy infrastrukturę rynku finansowego, znacznie poszerzyła swoją ofertę produktową, zdobyła zaufanie rynku i inwestorów oraz stała się jedną z największych giełd świata pod względem wolumenu obrotów. Chciałbym podziękować klientom, akcjonariuszom i regulatorowi Giełdy za ich zaufanie i wsparcie w trakcie naszej trudnej drogi. Zespół Giełdy to grupa bardzo zaangażowanych profesjonalistów. Jestem im bardzo wdzięczny za ich wkład w sukces firmy – skomentował Aleksandr Afanásiev, Dyrektor Generalny Moskiewskiej Giełdy Papierów Wartościowych

– Rada Nadzorcza dziękuje Aleksandrowi Afanásievowi za pracę włożoną w rozwój działalności spółki i osiągnięte przez niego wyniki, które są wysoko cenione zarówno przez naszych akcjonariuszy, jak i uczestników rynku papierów wartościowych i rynku kapitałowego – komentuje najnowsze doniesienia Oleg Viyugin, przewodniczący Rady Giełdy w Moskwie.

Viyugin dodał także, że Moskiewska Giełda zakończyła realizację swojej obecnej pięcioletniej strategii przed terminem. Przyszły wzrost wartości dla akcjonariuszy będzie napędzany przez wdrożenie nowej strategii, którą Rada Nadzorcza zapoczątkowała w 2018 roku i która ma na celu stworzenie jakościowo i technologicznie nowych usług infrastrukturalnych dla rosyjskiego rynku finansowego.

Nowym prezesem zarządu, który będzie nadzorował finalizację i realizację nowej strategii zostanie Jurij Denisow, członek Rady Giełdy od dziesięciu lat i przewodniczy Radzie Nadzorczej Krajowego Centrum Rozliczeniowego (NCC).

– Wierzymy, że jest on liderem w pełni zdolnym do kierowania zespołem Giełdy Moskiewskiej w kierunku dalszego rozwoju biznesu – komentuje Oleg Viyugin.

– Znam Yury Denisova od wielu lat dzięki jego pracy w Radzie Nadzorczej jako wysoko cenionego profesjonalistę i wybitnego menedżera. Wspólnie opracowaliśmy nową strategię Giełdy. Z zadowoleniem przyjmuję decyzję Rady Nadzorczej o powołaniu Jury na stanowisko następnego dyrektora generalnego – dodał Afanásiev.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułReuters: Wenezuela omija sankcje USA sprzedając ropę przez Rosję
Następny artykułWypłata z ZUS będzie wyższa niż OFI?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here