Naga MarketsJeden z kluczowych odczytów makroekonomicznych dzisiejszej sesji – amerykański raport CPI okazał się być zgodny z prognozami ankietowanych analityków. Wskaźnik w ujęciu rocznym rośnie w marcu o 2,1%. To najwyższy odczyt od roku!


Poziom inflacji cen konsumenckich z wyłączeniem zmian cen żywności oraz energii rośnie w marcu o 2,1% w ujęciu rocznym po wzroście w lutym na poziomie 1,8% r/r – informuje Bureau of Labor Statistics.

Marcowa dynamika wskaźnika powoduje, że CPI w 2018 roku wzrasta do poziomu 2,9% rocznie. Dzisiejsze dane z pewnością pomogą FOMC w ocenie obecnej sytuacji amerykańskiej gospodarki, a przyspieszenie wzrostu cen odbije się w prognozach liczby kolejnych podwyżek.

Reakcja rynku

Tuż po publikacji danych z Ameryki mieliśmy do czynienia z wyraźną szpilką testującą okolice 1,2395. Niemniej jednak w pierwszym kwadransie po opublikowaniu raportu CPI dolar zyskuje wobec euro:

EURUSD dzięki TradingView

Dolar zyskuje również względem jena. USDJPY odbija się od dolnego ograniczenia kanału spadkowego wyraźnie zmierzając do testu oporu w rejonie 107,00:

USDJPY dzięki TradingViewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTCS zaprasza do Poznania na 7. Panel Dyskusyjny
Następny artykułRyzyka finansowe dla Polski najniższe od dekady
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here