Naga MarketsNa rynku miedzi bieżący tydzień rozpoczął się od znaczącej zwyżki. Wczoraj notowania tego metalu w Stanach Zjednoczonych odbiły dynamicznie w górę, niwelując spadki z wcześniejszego tygodnia i docierając do najwyższych poziomów od 21 lutego.


Odwilż na globalnych rynkach finansowych dotarła tym samym także na rynek miedzi. Dzisiaj co prawda zwyżka nie jest kontynuowana, jednak notowania tego metalu nie uginają się także pod presją podaży, oscylując w okolicach wczorajszego zamknięcia.

Mimo słabych danych makro, zwłaszcza tych w Chinach, na rynku miedzi pojawiła się odrobina optymizmu za sprawą komunikatów ze strony banków centralnych, zapowiadających działania stymulujące gospodarkę, jeśli okażą się one potrzebne.

Niemniej, tym, czego na razie brakuje do pełnego uspokojenia inwestorów, są potencjalne informacje na temat wyhamowywania tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa poza Chinami. Dopiero jeśli pojawią się tego typu wiadomości, notowania miedzi będą miały większe szanse na trwałe odbicie.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne
Notowania miedzi w USA – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here