Naga Marketsspółki fangWłaściciele kryptowalut, którzy szukają sposobów na dywersyfikację swoich portfeli, wkrótce otrzymają nową sposobność, by to uczynić. Regulowana w Europie giełda DX.Exchange udostępni w przyszłym tygodniu możliwość inwestowania w akcje przy użyciu popularnych kryptowalut.

DX.Exchange z siedzibą w Estonii podaje w komunikacie, że już 7 stycznia umożliwi handel na stokenizowanych akcjach kilku największych światowych spółek, takich jak Google, Facebook i Amazon. Depozyty przyjmowane będą m.in.  w BTC, BCH, ETH, USDT, DASH, LTC, XRP, a także poprzez tradycyjne formy płatności.

Akcje w postaci inteligentnych kontraktów

Stworzenie nowej oferty DX.Exchange udało się osiągnąć dzięki umowie z MPS Marketplace Securities Ltd. Firma ta emituje tokeny, które reprezentują akcje poprzez inteligentne kontrakty (ang. smart contracts), najpierw jednak dokonuje zakupu prawdziwych akcji.

“Cyfrowe akcje” wymieniane są w stosunku 1:1,  a ich cena będzie odpowiadać aktualnym cenom na rynkach tradycyjnych (m.in. NASDAQ czy NYSE). Tokenizacja akcji będzie się odbywać na platformie Ethereum. Co istotne, użytkownik giełdy nie będzie musiał dokonywać zakupu pełnych akcji, na platformie pojawi się bowiem możliwość kupowania ich ułamkowej części.

Platforma działa w pełnej zgodności z Mifid II (najnowsze regulacje finansowe UE), co oznacza, że ​​cechuje się solidnym procesem AML / KYC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Międzynarodowe przedsięwzięcie

DX.Exchange posiada licencje na prowadzenie działalności z Estonian Financial Intelligence Unit, co umożliwia działanie na terenie Unii Europejskiej.. Z kolei MPS Marketplace Securities Ltd., jest licencjonowaną na Cyprze firmą finansową (CIF), która dostarcza rozwiązania w zakresie płynności na rynku handlu online. 

Jeśli chodzi o technologię, ta powstała na bazie Financial Information Exchange (FIX) od NASDAQ. FIX jest neutralnym dla dostawców, standardowym protokole komunikatów, który definiuje elektroniczną wymianę komunikatów do przekazywania transakcji papierami wartościowymi między dwiema stronami.

Zobacz też: Giełda HitBTC nie pozwala na wypłatę środków. Powodem Proof of Keys?

Platforma obsługuje również handel za pośrednictwem interfejsu API, co oznacza, że ​​może być łatwo zintegrowana z animatorami rynku, dostawcami płynności, podmiotami powiązanymi i funduszami hedgingowymi.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here